چند نکته در مورد حاشیه‌های مجلسی وارثین مدرس

احسان گل محمدی در یادداشتی برای انصاف نیوز نوشت: همه شنیده‌ایم که امیرالمؤمنین علی (ع) این‌طور فرموده باشند که «شنیده‌ام دشمنان از پای دختر یهودی، خلخال کنده‌اند. اگر مَرد مسلمانی به خاطر این غصه دِق کند و بمیرد کار ارزشمندی انجام داده است.»

فیلمی از مواجهه یک شهروند عادی با نماینده مجلس منتشر شد؛ نمایندگان بعد از این اتفاق جلسه غیر علنی گذاشتند تا این اتفاقات آن روز را بررسی کنند.

خبرگزاری تسنیم سال ۹۵ گزارشی منتشر کرد و در آن مدعی شد که هر دقیقه جلسه مجلس برای کشور را حدود ۲۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان خرج می‌تراشد.

از طرفی با نگاه به موضوعات جلسات غیرعلنی برگزار شده در دوره اخیر مجلس به این نکته می‌رسیم که اغلب جلسات غیرعلنی مجلس پیرامون مسائل فوق امنیتی برگزار شده است.

با توجه به دو نکته بالا و روایت پیرامون زن یهودی و امام علی(ع) چند نکته به ذهن متبادر می‌شود:

اول: امیرمومنان در آن اتفاق نفرمودند اگر مرد مسلمانی برای رسانه‌ای شدن این موضوع دق کند رواست! بلکه به اصل ماجرا اشاره می‌کنند که چرا چنین اتفاقی اصلا افتاده است؛ سوال اینجاست که اگر مملکت ما اسلامی است چرا در جلسه بررسی این موضوع به دنبال فردی که اتفاقات گمرگ فیلم گرفته است می‌گشتند به جای اینکه اصل موضوع را بررسی کنند. [البته شاید این موضوع هم بررسی شده باشد و مانند فیلم اصلی که نماینده سراوان گفته بود تقطیع شده این فیلم هم تقطیع و یا به قول معروف کامپیوتری شده است]

دوم: نمایندگان چگونه با توجه به آن هزینه‌های گزاف برگزاری جلسه به این نتیجه رسیدند که باید این موضوع بررسی شود آن هم در جلسه غیرعلنی! اگر به آنها بر نمی‌خورد سپاسگزار می‌شوم که بگویند که در این اوضاع کشور طبق کدام قانون و یا نظرسنجی به این نتیجه رسیدند که برای مشکل همکارشان از جیب ملت جلسه برگزار کنند!

سوم: حرکت آن مرد کاپشن مشکی پوش به شدت غلط بود، هیچ فردی حق ندارد هیچ شهروندی [اگر نمایندگان مجلس را هم از شهروندان بدانیم] را با آن خفت از یک محل عمومی به قول معروف با اُردنگی بیرون بیاندازد، قطعا این فرد خطای بزرگی را انجام داده است، اما سوال مهم اینجاست در این مدت نمایندگان با مردم چه کرده‌اند که آقای کاپشن‌پوش با آن حرکت قبیح قهرمان ملی می‌شود؟ و ملت برای او هشتگ حمایتی می‌زنند؟ اگر قرار بر برگزاری جلسه‌ی غیر علنی است حتما باید این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد که دقیقا چه بر سر مردم آمده که فرد مورد نظر نماینده آن‌ها را با اُردنگی و حقارت بیرون می‌اندازد و مردم برای او هشتگ میزنند!

چهارم: نماینده سراوان اشتباه بزرگی را مرتکب شد؛ اشتباهی که از حواله “شکرخوری” به نماینده گمرک بسیار بزرگ‌تر بود؛ فردی که باید نماینده وحدت باشد برای همراه کردن مردم ماجرا را دینی – قومیتی می‌کند قطعا اگر اتفاق بدی در کشور به وقوع بپیوندد نمی‌تواند وظیفه‌ی اصلی خود یعنی حفظ یکپارچگی کشور را انجام دهد، لذا به نظر می‌رسد در دوره‌ی بعد باید شورای نگهبان این موضوع را حتما مدنظر قرار دهد!

پنجم: صحبت‌های ضد و نقیضی در مورد علت حضور نماینده سراوان در گمرک به گوش می‌رسد، رهبر انقلاب فرموند فقط مسائل امنیتی اسرار مگو کشور است، اگر این نماینده در مورد بحث جاسوسی و داعش و… به گمرک مراجعه کرده که هیچ، در غیر اینصورت این موضوع امنیتی نیست و باید به اطلاع عموم برسد!

موضوعات دیگری هم مطرح است که برای به حاشیه نرفتن این بحث حاشیه‌ای از مطرح کردن آن می‌گذرم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. لطفا عنوان این نوشته را تغییر دهید یا به طنز بیاراییدش …حداقل نام مدرس دراذهان این نسل ملکوک نشود….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا