پرونده‌ی ایران خودرو و عظام در مجلس

پرونده‌ی ایران خودرو و شركت عظام یكشنبه هفته پیش رو در مجلس بررسی می‌شود.

شهاب‌‌الدین بی‌مقدار نماینده تبریز و نایب رییس فراكسیون شفافیت مجلس درباره جلسه اخیر این فراكسیون به انصاف نیوز گفت: در جلسه هفته پیش با توجه به اینكه موضوع صنعت خودروسازی مطرح است به مساله برخی تخلفات پرداخته شد و بیشتر وقت جلسه مربوط به ان جی او هایی بود كه با فساد مبارزه می‌كنند.

او درباره رسیدگی به پرونده طلب‌های ایران‌خودرو از شركت عظام گفت: یكشنبه در جلسه فراكسیون، موضوع ایران‌خودرو مورد بررسی قرار می‌گیرد و انجمن حسابداران نیز درباره پرونده صنعت خودروسازی به مجلس کمک می‌كند.

محمد رضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و پیگیری کننده پرونده صنعت خودروسازی در کمیسیون اصل ۹۰ نیز گفت: «موضوع طلب‌های ایران خودرو از برخی شركت‌ها در كمیسیون اصل ۹۰ رسیدگی می‌شود. موضوع تخلفات در صنعت خودروسازی، هم در كمیته تحقیق و تفحص و هم در كمیسیون اصل ۹۰ در حال رسیدگی است. بحث شركت عظام نیز یكی از این موضوعات است. یك جلسه در این رابطه داشتیم و هفته آینده نیز جلسه خواهیم داشت.»

پیش از این محمود صادقی، رییس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس نیز با اشاره به حجم گسترده ادعاها درباره‌ی شرکت عظام، آزادی متهم پرونده را تامل‌برانگیر عنوان کرده و گفته بود فراکسیون شفاف‌سازی پیگیر موضوع است.

شهاب‌الدین بی مقدار، نایب رئیس فراکسیون شفاف سازی نیز تاکید کرده بود که فراکسیون با جدیت موضوع را بررسی می‌کند.

نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه و عضو کمیسیون صنایع مجلس درباره تخلفات منسوب به شرکت قطعات خودروی عظام گفت: حسابرسی سال ۹۶ ایران خودرو نشان می‌دهد که شرکت عظام به ایران‌خودرو بدهکار است؛ این موضوع طبق اسناد و مدارک اثبات شده است.

حمیده زرآبادی نیز در این رابطه به انصاف‌نیوز گفته است: گزارش‌های مفصلی درباره اتفاقات مختلف در خودروسازی به کمیته تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی ارجاع داده شده که پرونده عظام هم بخشی از آن است و در دستور است و به آن رسیدگی می‌شود.

بنا بر این گزارش، ایران‌خودرو معمولا برای محصولاتی كه چند منبع تولید دارد و چند شركت آن را عرضه می‌كنند، نه‌تنها پیش‌پرداخت نمی‌دهد بلكه سه تا شش ماه بعد پول قطعه ‌ساز را پس می‌دهد.

این جدول [لینک دانلود جدول] نشان می‌دهد پیش پرداخت به شركت‌های زیرمجموعه عظام در حالی صورت گرفته كه چندین شركت دیگر همین محصولات را بدون پیش پرداخت، ارائه می‌كردند.

یكی از دلایل عنوان شده برای بدهی سنگین عظام به ایران‌خودرو، پیش‌پرداخت‌ها برای محصولی است که دریافت نشده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن