یادداشت های کریستوف کلمب


 اقیانوس‌شناس و فرمانده سابق نیروی دریایی انگلیس گفت: یک دریادار مسلمان چینی به نام «سینگ هی» پیش از اینکه کریستف کلمب قاره آمریکا را کشف کند، این قاره را کشف کرده بود.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از العالم، «گاوین مِنزیس» در کتاب خود با عنوان «۱۴۱۲، سال رسیدن چین به آمریکا» می‌نویسد: نقشه‌ای که همراهان سینگ هی ترسیم کرده‌اند، متعلق به سال ۱۴۲۳ است.

منزیس می‌افزاید: اروپایی‌ها پس از ورود به قاره آمریکا آثار حیواناتی مانند میمون، فیل هندی، زرافه آفریقایی و پلنگ آمریکای جنوبی، تکه‌های سرامیک و دست ساخته‌های چینی‌ها پیدا کردند.

منزیس اعلام کرد: تشابه ژنتیکی بومیان آمریکای جنوبی و چینی‌ها یکی از دلایل رسیدن چینی‌ها به قاره آمریکا پیش از کریستف کلمب است. سینگ هی پیش از کریستف کلمب و حین سفر خود به غرب بین سال‌های ۱۴۲۱ و ۱۴۲۳ میلادی قاره آمریکا را کشف کرد.

سایت هسپرس مغرب نوشت، برخی پژوهشگران گفته‌اند که کریستوف کلمب در سال ۱۴۹۲ قاره آمریکا را کشف کرد، در حالی که برخی اخبار حاکی از رسیدن دریانوردان مسلمان به این قاره در سال ۱۱۷۸ است و یادداشت‌های کریستف کلمب هم نشان می‌دهد که یک مسجد روی یک کوهِ واقع در ساحل کوبا ساخته شده بود.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/qoixh

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن