دعوت مولوی عبدالحمید به خواندن نماز باران

دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان با صدور اطلاعیه‌ای از اقامه نماز استسقاء (طلب باران) در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه (۱۵-۱۶-۱۷ دی‌ماه ۹۷) در سراسر استان سیستان‌وبلوچستان خبر داد.

به گزارش انصاف نیوز، در این اطلاعیه آمده است که مولوی عبدالحمید ضمن درخواست از مردم برای شرکت در نماز باران، از عموم مردم اعم از زن و مرد خواسته است «به توبه و استغفار و تلاش برای عبادت پروردگار به‌ویژه گرفتن روزه نفلی» در این سه روز اهتمام بورزند.

مولوی عبدالحمید با اعلام اینکه «نماز استسقاء» سه روز متوالی هم‌زمان با سراسر استان در زاهدان نیز برگزار می‌شود، خبر داد که این نماز ساعت 7 صبح فردا (شنبه 15 دی) در محل برگزاری نماز جمعه اهل‌سنت زاهدان اقامه خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‏‌رسانی دفتر امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان، وی در بخشی از سخنان‏شان در مراسم امروز نماز جمعه اهل سنت زاهدان، با اشاره به خشکسالی پیاپی دوساله در استان سیستان و بلوچستان، این قحطی را عاملی برای «طلب بخشش از پروردگار» و «درخواست باران به روش سنت» دانست و گفت: خداوند متعال می‌خواهد ما از طریق سنت وارد شوید و با طلب عفو و بخشش از پروردگار، باران را طلب کنیم. علاج پایان‏‌دادن به خشکسالی و عدم بارش باران توبه، استغفار و نماز استسقاء است.

امام‌جمعه اهل‌سنت زاهدان به روزهای برگزاری «نماز استسقاء» در سراسر استان سیستان‏‌وبلوچستان و شهر زاهدان اشاره کرد و گفت: إن‏‌شاءالله در سراسر استان سیستان‏‌وبلوچستان و در شهر زاهدان سه روز متوالی (شنبه، یکشنبه و دوشنبه) نماز باران اقامه خواهد شد. در شهر زاهدان این نماز فردا شنبه (15 دی‌ماه) ساعت 7 صبح در محل برگزاری نماز جمعه برگزار می‌شود.

وی همه‏‌ی مردم را به پایبندی به ذکر و یاد پروردگار برای رفع خشکسالی تاکید کرد و گفت: در این روزها روزه بگیرید، صدقات و خیرات بدهید، به کثرت الله را یاد کنید و با حالت توبه و استغفار برای نماز استسقاء حاضر شوید. «لا حول و لا قوّة إلّا بالله» را به کثرت بخوانید که این یکی از خزانه‌های رب‌العالمین زیر عرش و علاجِ همه امراض، مشکلات و گرفتاری‌هاست. الله تعالی به وسیله توبه و استغفار روزی شما را فراوان می‌گرداند و مشکلات اقتصادی و غم و اندوه را برطرف می‏فرماید.

مولوی عبدالحمید در ادامه خطاب به نمازگزاران خاطرنشان کرد: سعی کنید به‌صورت گسترده در نماز استسقاء شرکت کنید، زیرا رحمت الهی منتظر توبه و استغفار ما است. زن‌ها و بچه‌های کوچک را هم با خودتان به محل برگزاری نماز استسقاء بیاورید، زیرا حضورآنان مفید و مؤثر است.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا