در باره‌ی بخشی از خلاف واقع گویی‌های آقای زاکانی

«داود سلیمانی» معاون وقت دانشجویی دانشگاه تهران در دوره‌ی اتفاق کوی دانشگاه تهران در سال 78، در یادداشتی تلگرامی در واکنش به بخشی از مناظره‌ی زاکانی و تاج زاده نوشت:

در فایل مناظره‌ی آقای دکتر تاج زاده با آقای دکتر زاکانی در ۲۵ دیماه ۹۷ در باره هجده تیر سال ۷۸، مطالبی آمده که هرچند نیازی به توضیح نیست ولی اشاره‌ای به آن، برای دفع شبهه افکنی‌ها، مفید است. شک نیست که در واقعه‌ی اسفبار کوی دانشگاه در سال ۷۸ که در آن زمان من معاون دانشگاه تهران و دکتر کوهی مدیرکل کوی دانشگاه بود، مستقیماً در جریان حادثه بودم که دانشجویان مظلوم دانشگاه چگونه مورد هجوم و ضرب و شتم واقع شده و خوابگاه آنان تخریب و به آتش کشیده شد، که من در این باره همان ساعات اولیه و سپس روز شنبه ۱۹ تیر و سپس در مصاحبه‌های دیگر و همچنین در کمیته‌ی تحقیق و تفحص شورای امنیت ملی و در جلسه‌ای مفصل با حضور دکتر روحانی رئیس شورای امنیت وقت مشروحاً و با ذکر اسناد، مشاهدات خود را بیان و نظر خود را گفته و ابعاد این فاجعه را ترسیم کرده‌ام و جای هیچ شک و شبهه‌ای بر عدم تدبیر و سوء مدیریت فرماندهان میدان، اعم از سردار احمدی و سردار نظری باقی نگذاشته است.

داود سلیمانی
داود سلیمانی

اینجا نیز بنا ندارم همه‌ی قضایا و برخی ناگفته‌های دو سه دادگاه خود را بگویم. زیرا دادگاه انقلاب برای من غیر علنی و بدون حضور خبرنگاران و حتی نماینده دادستان برگزار شد، و برائت گرفتم. ولی ناگفتنی‌های دادگاه سردار نظری علیه خودم در شعبه‌ی یک دادسرای عمومی و تقاضاهای انجام شده در آن روزها را زمانی خواهم گفت، که متاسفانه علیرغم تقاضای من برای علنی بودن دادگاه پس از برگزاری یک یا دوجلسه‌ی علنی که اقاریر بنده! در رسانه‌های آن روز منعکس شده لابد موجود است. من در آن دادگاه کماکان بر بی‌تدبیری و بی‌کیاستی و.‌.. فرمانده نظری تاکید کردم که موجب خشم و اعتراض مجدد وی در دادگاه شد و قاضی او را به سکوت دعوت کرد ووو. ولی نسبت به بخشی از خلاف واقع گویی آقای زاکانی در مورد اقاریرم در دادگاه شاید اشاره به آن خالی از فایده نباشد:

در بخشی از مناظره، که آقای زاکانی سعی می‌کند اثبات کند که گزارش کمیته تحقیق شورای امنیت یکسویه و ناقص است، در جهت اثبات مدعا، یکی از دلایل خود را که خلاف واقع است و از ادب و اخلاق گفتگو بدور است، چنین بیان می‌دارد:

«…این گزارش، گزارش یکسویه است، ناقصه، معیوبه، بعداً دادگاه، آقای کوهی اومده، آقای سلیمانی اومده، آقای انصاری اومده، دیگران اومدند همه تو دادگاه اقاریرشون گرفته شده و خلاف این گزارش ثابت شده. در همون بعد از این ماجرا هم فرماندهای سپاه نامه دادند و اعتراض کردند به همین گزارش. …»

اولاً: این گفته‌ی ایشان را قویاً تکذیب می‌کنم. ایشان معلوم است که اساساً در جریان دادگاه بنده نیست.

ثانیاً: از ایشان برای اثبات مدعای خودش جهت تنویر افکار عمومی بویژه دانشجویان عزیز تقاضا دارد، عین اقاریر بنده را منتشر کند که همه دریابند که اقاریر سلیمانی در جهت اثبات مدعای ایشان است یا نه؟

متاسفم باید گفت:

«جای آن است که خون موج زند در دل لعل

زین تغابن که خزف می‌شکند بازارش» (حافظ)

بازتاب مناظره‌ی تاجزاده و زاکانی درباره‌ی ۱۸تیر۷۸ در توییتر

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

  1. زاکانی و دوستاش هرچی میگن دروغ در میاد ###!!! علت چیه ؟؟؟!!! ادعای تقوا و دینداری و.. گوش اسمان را کر می کند ولی …!!! از بزرگان دین یاد گرفتیم که :کسی که دزوغ بگوید اگر روزها روزه و شبها …بازهم به ایمان واقعی چنین افرادی باید شک کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا