تمجید “مارکا” از علیرضا بیرانوند

وبسایت اسپانیایی مارکا عملکرد ‘علیرضا بیرانوند’ دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران را برجسته کرد و او را در کسب پیروزی برابر عمان تاثیرگذار دانست.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا با دو گل عمان را شکست داد و به دور بعد صعود کرد. سایت مارکا به این پیروزی اشاره و عملکرد علیرضا بیرانوند را برجسته کرد. رسانه اسپانیایی نوشت: ماجراجویی ایران کارلوس کی‌روش حداقل تا یک بازی بیشتر خواهد بود. ایران توانست به راحتی عمان را با گل‌های علیرضا جهانبخش و اشکان دژاگه (از روی نقطه پنالتی) شکست دهد. با این حال بهترین بازیکن ایرانی در زمین بیرانوند بود. دروازه‌بان ایرانی که پیش از این به خاطر مهارهایش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مطرح شده بود به کلین شیت خود ادامه داد و ایران به لطف پنالتی که او در دقایق نخست مهار کرد توانست پیروز این دیدار شود.

در دقیقه ۲ کانو ضربه پنالتی را زد و دروازه‌بان ایرانی توپ را با دست به بیرون فرستاد تا نتیجه صفر بر صفر باقی بماند. در این لحظه تماشاگران پر شور ایرانی که تا آن زمان تحت تاثیر شعارهای عمانی‌ها قرار گرفته بودند به وجد آمدند و تیم خود را به شدت تشویق کردند.

با گذشت زمان ضعف دفاع عمان مشخص شد و یک اشتباه مرگبار باعث شد جهانبخش گل نخست خود را در این تورنمنت به ثمر برساند. بازیکن برایتون که فصل گذشته آقای گل لیگ هلند شده بود نام خود را در میان گلزنان به ثبت رساند و نشان داد که او یکی از ستاره‌های تیم کی‌روش است. ایران در این بازی نشان داد که چرا در همه شرط‌بندی‌ها به عنوان بخت نخست قهرمانی محسوب می‌شود.

در دقیقه ۴۱ بازی زمانی که همه خود را برای استراحت بین دو نیمه آماده کرده بودند دوباره دفاع عمان اشتباه و یک پنالتی را تقدیم ایرن کرد. این اتفاق باعث شد دژاگه گل دوم ایران را به ثمر برساند و بازی ۲ بر صفر شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا