بدهی ۵۰ هزار میلیاردی خودروسازان به قطعه‌سازان و بانک‌ها

نمایندگان از توضیح درباره طلب از یک قطعه‌ساز قانع نشدند

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی جزییات جلسه یکشنبه اعضای این کمیسیون با مدیران شرکت‌های خودروسازی را تشریح کرد.

محمدرضا منصوری در گفت‌وگو با انصاف نیوز توضیح داد: مدیران شرکت‌های بزرگ خودروسازی از جمله ایران خودرو و سایپا یکشنبه در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس حاضر شدند و توضیحاتی درباره میران بدهی و همچنین بعضاً طلب‌های خودروسازان از برخی شرکت‌ها ارائه شد، اما نمایندگان از توضیحات مدیران خودروسازی قانع نشدند.

وی افزود: پاسخ‌ها دقیق و قابل قبول نبود و قرار شد جلسه دیگری هم در همین هفته با خودروسازها داشته باشیم.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس همچنین گفت: ما میزان بدهی شرکت‌های اصلی خودروسازی را از بانک مرکزی گرفتیم که نشاندهنده وضعیت وخیم این شرکت‌ها است. در حال حاضر خودروسازها بالای ۲۰ هزار میلیارد تومان به قطعه‌سازان بدهکارند و بالای ۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها و مؤسسات مالی بدهی دارند.

منصوری درباره برعکس بودن این شرایط در رابطه با شرکت قطعه‌سازی عظام که این روزها خبرهای آن در رسانه‌ها منتشر شده است نیز اظهار کرد: همه شرکت‌های قطعه‌سازی از خودروسازها طلب دارند اما شرکت عظام به دلیل برخی پیش‌پرداخت‌ها و مسائل دیگر، به ایران خودرو بدهکار است. مدیران خودروسازی درباره این موضوع هم نتوانستند جواب بدهند و دلایلشان قانع کننده نبود.

او افزود: سعی می‌کنیم ابعاد مشکل را در آینده شفاف‌تر اعلام کنم و خودروسازها باید بار دیگر در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ حاضر شوند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن