«دانش‌آموزان روستای سیلابک به سختی به مدرسه می‌روند»

/ وضعیت بد جاده‌ی روستای سیلابک در زمستان /

مردی از روستای سیلابک شهرستان بهبهان، از وضعیت خراب جاده و پل این روستا خبر داد و گفت به‌خاطر وضعیت بد راه‌های این روستا در زمستان، فرزندانشان به سختی به مدرسه می‌روند.

این مرد با بیان اینکه روستای سیلابک جمعیت کمی دارد، به خبرنگار انصاف نیوز گفت: همجوار ما روستایی به نام  «بدلی» وجود دارد که بین این دو روستا یک جاده قرار دارد، در سال ۹۰ و ۹۱ آقایان اداره‌ی راه لطف کردند و یک زیرساخت مختصری فراهم کردند. آن هم از لطف خودشان بود و در واقع ما از آنها خواستیم و جایی به آنها دستور نداده بودند، به‌خاطر رضای خدا کمک کردند. یک کارگاه قدیمی مخروبه آنجا بود و از آنجا گل و ماسه آوردند و ریختند، در کل هزینه‌ی زیادی نداشت.

او افزود: در فصل زمستان ارتباط به کلی با خارج از روستا قطع می‌شود. حتی با یک باران نیم ساعته هم ارتباط بین دو روستا قطع می‌شود و از راه عبوری میان این دو روستا نمی‌توان با ماشین رفت و آمد کرد. بدون ماشین هم یک تا یک و نیم کیلومتر طول مسیر است و  بچه‌هایی که دبستانی هستند را باید با این وضعیت به مدرسه ببریم. این قضیه را از فرمانداری تا شورای بخش پیگیری کردیم و نتیجه‌ای نداشته. در نهایت یک بازدید مختصر می‌کنند و می‌گویند وضعیت بودجه خوب نیست. این صحبت‌ها برای مردم فایده‌ای ندارد ما که نگفتیم حالا بیایید و صد میلیون تومان هزینه کنید. همین که دوتا لوله می‌انداختند و یک مخروطی روی آن قرار می‌دادند و غلطکی میزدند،کافی بود و  مجموعا ۵ میلیون تومان هم نمی‌شد.

او تاکید کرد: ما که توقع نداریم بودجه‌ای هنگفت را برای این تعداد خانوار صرف کنند، اما مسوولان هم اصلا اهمیت نمی‌دهند. به آقای فرماندار سه‌بار نامه زدیم و او هم به معاونتش ارجاع می‌دهد که فایده‌ای ندارد. حتی به ریاست جمهوری هم نامه نوشتیم و برای ما کد پیگیری فرستاند و به نامه دوتا رونوشت خورد که یکی خطاب به وزارت راه و شهرسازی بود و دیگری به معاونت توسعه‌ی شهر و روستا. متاسفانه موضوع را دوباره به همان کسانی ارجاع دادند که در شهرستان بهبهان هستند و کار ما را تا حالا هرچند پیگیری کردیم انجام ندادند. مسوولان مدام می‌گویند اوضاع خراب است.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/mboW1
برچسب ها

نوشته های مشابه

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن