پرسش تامل‌برانگیز شهید صدر

محمد مهدی اشرفی در کانال تلگرامی خود نوشت:  شهید آیت الله سید محمد باقر صدر در بیانی تامل برانگیز مومنان و برادران دینی را به مقایسه تعلقات خود به دنیا با شخصی مثل هارون الرشید دعوت می کند و بیان می دارد: ما معتقدیم از هارون الرشید برتریم. از هارون الرشید ورع و تقوایمان بیشتر است. عجبا! مگر دنیای هارون الرشید به ما عرضه شد و ما نپذیرفتیم که می گوییم ورع ما بیشتر از اوست؟

فرزند انم! برادرانم! ای فرزندان علی (ع)، آیا دنیای هارون الرشید به ما عرضه شد؟ نه، تنها یک دنیای کوچک و محدود به ما عرضه شده است. دنیایی که خیلی زود پراکنده می شود و از دست می رود. دنیایی که وسعت دنیای هارون الرشید را ندارد. هارون الرشید به ابرها رو می کرد و می گفت: هر جا ببارید خراجتان را برای من می آورند. در راه چنین دنیایی، امام موسی ابن جعفر(ع) را زندانی کرد. آیا ما خود را امتحان کرده ایم؟ آیا چنین دنیایی به دست ما آمده است؟ و موسی ابن جعفر (ع) را زندانی نکرده ایم؟ آیا خود را آزموده ایم؟ از خودمان پرسیده ایم؟ آیا تا به حال چنین سوالی را از خود مطرح کرده ایم؟ هر یک از ما چنین سوالی را از خودش بپرسد بینی و بین الله، آیا این دنیای هارون الرشید که مجبور شد به خاطر آن امام را زندانی کند  پیش روی ما گذاشته شده است که خیال کنیم از هارون الرشید با تقوا تریم؟

انتهای پیام

یک پیام

  1. حقاحق حقاحق حقاحق …..شهید صدرچه مطلب بزرگی را به این اختصار بیان میکند …….ایاما موسی ابن جعفر(هارا)زندانی نکرده ایم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا