در نشست عراقچی با یوکیا آمانو چه گذشت؟

‘سیدعباس عراقچی’، معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران در دیدار با آمانو گفت: جمهوری اسلامی ایران از آژانس انتظار دارد به تداوم رویکرد حرفه‌ای و بی‌طرفانه‌اش ادامه دهد.

به گزارش ایسنا، بنا بر گزارش نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، سیدعباس عراقچی در این دیدار ضمن تشریح آخرین وضعیت همکاری‌های طرفیندرخصوص راستی آزمایی اجرای برجام، به پیچیدگی و دشواری شرایط کنونی اشاره و ابراز امیدواری کرد که اتحادیه اروپا به وظیفه خطیر تاریخی خود در این راستا واقف باشد و بتواند توازن از بین رفتۀ بین تعهدات و مزایای ناشی از توافق هسته‌ای را هرچه سریع‌تر بازگرداند. در غیر این صورت، دلیلی برای تداوم اجرای تعهدات از سوی جمهوری اسلامی ایران نیز وجود نخواهد داشت.

سید عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه که به دعوت همتای اتریشی خود در وین حضور دارد، عصر دوشنبه به منظور رایزنی در خصوص آخرین وضعیت همکاری‌های فیمابین جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، دیدار و گفتگو کرد.

عراقچی همچنین از مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواست تا همانند سه سال گذشته، به طور حرفه‌ای و بی‌طرفانه با موضوعات مربوطه برخورد کند و استقلال آژانس را در برابر فشارهای برخی نیروهای مخرب بیرونی حفظ کند.

در این دیدار، آمانو نیز ضمن اعلام رضایت از سطح همکاری‌ها میان آژانس و ایران در راستای اجرای برجام، نسبت به تداوم این همکاری‌ها ابراز امیدواری کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا