تحلیل حداد درباره “شل و سفت کردن” تحریم‌ها

غلامعلی حداد عادل نماینده ی مجلس شورای اسلامی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران  به مناسبت دهم آذر سالروز شهادت آیت‌الله شهید مدرس و روز مجلس اظهار داشت: مدرس مردی با ایمان مومن حقیق عابد زاهد اهل دعا و قلبی خدا اشنا داشته و مردی فقیه مفسر قران مدرس نهج ابلاغه و مدرس بزرگ بوده است.
به گزارش انصاف نیوز به نقل از نسیم،‌ وی افزود: شهید مطهری احترام بالایی برای حاج میرزا علی آقای شیرازی در تفسیر نهج البلاغه بوده، که او هم شاگرد مردس بوده و بسیاری از علما از شاگران ایشان بوده اند.مدرس شجاع و با شهامت و نترس بوده و مدرس الگوی نمایندگی مجلس در جمهوری اسلامی ایران است.
این نماینده مجلس گفت: آیت الله مدرس اوضاع جهان به ویژه جهان اسلام را میشناخته و به مسائل اقتصادی و سیاسی هم مسلط بوده است.
وی تصریح کرد: مدرس معتقد به حکومت دینی بوده است و سیاست را عین دیانت و دیانت را عین سیاست می دانسته بی رابطه نیست که سکولار ها که به رابطه جدایی دین از سیاست معتقدند و این مساله استکباری را در کشور ما ترویج می کنند دل خوشی از مدرس ندارند.
حداد عادل ادامه داد: خطاب به مدرس می گوییم اگر 70 سال پیش تو را مظلومانه تبعید کردند و زندانی کردند و به شهادت رساندند و از کسی صدایی برنخواست امروز ملت ایران با انقلاب اسلامی با پیروی از بزرگ مردی که تو را در زندگی سیاسی دیده بود ، ملت ایران با پیروی از امام خمینی ، با تقدیم بیش از یک میلیون شهید و جانباز و آزاده انقلاب اسلامی را در ایران به پیروزی رساند و حکومت اسلامی را که آرزوی تو بود را در ایران مستقر کرد و دست انگلیس  را از کشور کوتاه کرد.
وی افزود: اگر مدرس امروز بود با ما می گفت من جان خود را بری حفظ اسلام و حفظ استقلال کشور فدا کردم،  ‫آرزوی مدرس یعنی استقرار حکومت اسلامی و کوتاه کردن دست انگلیس را محقق کردیم.
حدادعادل خاطرنشان کرد: مدرس اگر امروز بود به ما می گفت اگر آمریکا میخواهد به بهانه هسته ای و با ابزار تحریم در ایران راه نفوذ پیدا کند ما این راه را باید ببندیم،به ما ما می گفت گول لبخندان دشمنان را نخورد.
وی تاکید کرد: مبادا طوری شود مستکبران هوس کنند در شئون کشور و با تمدید و شل و سفت کردن تحریم ها، بخواهند در سیاست داخلی ایران مداخله کنند.
این نماینده ی مجلس در پایان گفت: دانشجویان نیز در 16 آذر از استقلال کشور دفاع خواهند کرد.
انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا