معاون قوه قضاییه از تدوین قانون حمایت از افشاگران خبر داد

محمدباقر الفت از قانون حمایت از افشاگران خبر داد که در حال تدوین است که بر اساس آن، خبرنگاران افشاگر مورد حمایت قرار می‌گیرند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تصریح کرد: در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی، نهایت حمایت حقوقی و قضایی از سرمایه‌گذاری مشروع در کشور می‌شود.

الفت اظهار داشت: ستادهای اقتصاد مقاومتی در استان‌ها نیز تشکیل شده و جلسات بطور مرتب برگزار می‌شود.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه همچنین گفت: مقام معظم رهبری از عملکرد معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم اعلام رضایت فرموده‌اند.

وی گفت: براساس آخرین گزارش‌ها، بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی راکد، مجددا فعالیت‌های خود را شروع کرده‌اند و بیش از 10 هزار نفر به کار برگشته اند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تاکید کرد: معتقدیم که هیچ کارگری با صدور حکم قضایی نباید بیکار شود و دستوراتی هم که قبلاً صادر شده، باید لغو شود.

الفت افزود: از سال گذشته، شورای های حل اختلاف تخصصی رسانه ای در استان‌ها در حال فعالیت هستند که در هرمزگان هم اگر نیاز باشد، فعال خواهد شد.

تدوین قانون حمایت از افشاگران/ خبرنگاران افشاگر مورد حمایت قرار می‌گیرند

وی از قانون حمایت و تشویق افشاگران خبر داد که در حال تدوین است که بر اساس آن، خبرنگاران افشاگر مورد حمایت قرار می‌گیرند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: درباره کارخانه آلومینیوم هرمزگان علیرغم مشکلات قضایی، تلاش شد که کارخانه فعالیت اقتصادی‌اش ادامه یابد.

الفت هشدار داد: افراد حقیقی و حقوقی که به محیط زیست آسیب بزنند، تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

وی اظهار داشت: در بخش مفاسد اقتصادی هم احکام قاطعی در سال جاری بر علیه مفسدان اقتصادی صادر شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: در استان‌ها شوراهای پیشگیری از جرم تشکیل شده است که در آن دستگاههای حضور دارند که متولی این بخش هستند.

الفت اظهار داشت: همچنین در قانون برنامه ششم توسعه بر کاهش 10 درصدی جرم تکلیف شده است که باید در استان‌ها نیز محقق شود.

وی افزود: پیشگیری درون سازمانی براساس قانون مجازات‌های اسلامی و قانون ارتقاء سلامت اداری را همواره مورد تاکید قرار داده‌ایم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار داشت: یک‌هزار و 500 عنوان برنامه با استفاده از ظرفیت هنر، سینما و موسیقی در حوزه پیشگیری، فرهنگی، اجتماعی، امنیتی در حال تولید و اجراست.

در این نشست، مدیرکل دادگستری هرمزگان هم گفت: پرونده اتاق بازرگانی بندرعباس که از سال گذشته تشکیل شده و در مرحله تحقیقات قرار دارد، هنوز قرار نهایی صادر نشده است.

حجت الاسلام محمد صادق اکبری در خصوص پرونده مجتمع تجاری نور نیز افزود: پیگیریم که مشکل خریداران مجتمع تجاری نور برطرف شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا