عمان: از مدت‌ها قبل اسرائیل را یکی از کشورهای خاورمیانه می‌دانیم

یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان گفت: ما از مدت‌ها قبل اسرائیل را یکی از کشورهای خاورمیانه می‌دانیم.

به گزارش ایسنا، یوسف بن علوی، وزیر امور خارجه عمان در مصاحبه با شبکه دویچه وله آلمان در موضع‌گیری غیرمنتظره‌ای گفت که مسقط اسرائیل را یکی از “کشورهای” خاورمیانه می‌داند.

وی افزود: «ما از مدت‌ها قبل “اسرائیل” را یکی از کشورهای خاورمیانه می‌دانیم؛ هر چند که اسرائیل در حال حاضر به این مساله اهمیتی نمی‌دهد.»

بن علوی خاطرنشان کرد که «شاید اسرائیل از این می‌ترسد که در صورت معرفی خود به عنوان یکی از کشورهای خاورمیانه، تبعات و پیامدهایی را متحمل خواهد شد.»

بن علوی در عین حال بر ادامه میانجیگری مسقط بین فلسطین و اسرائیل تأکید کرد و گفت که برخی اقدامات با مشارکت طرف‌های دیگری برای تدوین قوانین صلح درباره این پرونده اتخاذ شده است.

وی جزئیات بیشتری در این باره مطرح نکرد.

او درباره روابط با ایران نیز گفت: ما به روابطمان با ایران ادامه خواهیم داد و برادرانمان در شورای همکاری خلیج (فارس) این را می‌دانند.

وزیر خارجه عمان درباره بحران شورای همکاری خلیج فارس گفت: شورای همکاری همچنان پابرجاست و اختلافات سیاسی نیز وجود دارند. شورای همکاری یک چیز است و اختلاف چیز دیگر و هیچ‌کدام موجب رد دیگری نمی‌شوند. ما از تلاش‌های کویت برای حل بحران شورای همکاری خلیج (فارس) حمایت می‌کنیم و امیدواریم در آینده گشایشی در این بحران حاصل شود.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن