“دولت برای تامین ارز دارو مشکلی ندارد”

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اختصاص ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را به عنوان یک راهکار جهت جلوگیری از افزایش قیمت دارو در سال آینده دانست و گفت:‌ راهکار دیگر آن است که وزارت بهداشت برای جبران خسارت داروخانه‌ها و تجهیزات پزشکی درصدی را در نظر گیرد تا فشار بر مردم وارد نشود.

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ راهکارهایی درباره‌ تعیین قیمت دارو در سال آینده گفت: ‌راهکار اول ادامه روند فعلی است. یعنی دولت ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به دارو سازان و تجهیزات دارویی بدهد که این موضوع در بودجه هم تصویب شده است.

وی افزود: راهکار دیگر آن است که وزارت بهداشت برای جبران خسارات داروخانه‌ها و تجهیزات پزشکی و جلسه‌ای با این دو صنف درصدی را در نظر گیرد و در قالب پرداخت بیمه‌ها قرار دهد که به مردم فشار نیاید. همچنین بتواند از طریق تامین بودجه بیمه‌ها کسری‌ها را جبران کند. همه اینها در راستای تلاش جهت اعمال سیاست‌های نرخ دولتی در دارو است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه «دولت برای تامین ارز مشکل ندارد» گفت: جبران درصد مابه‌التفاوت قیمت دارو آنقدر زیاد نیست که دولت نتواند مابه التفاوت آن را پرداخت کند یا اینکه بیمه‌ها از عهده‌ پرداخت آن بر نیایند.

عابدی درباره‌ گلایه‌های صنف دارویی و تجهیزات پزشکی در خصوص پرداخت مطالباتشان از بیمه‌ها گفت: در بهترین حالت برای پرداخت پول بیمه‌ها به شرکت‌ها ۳ تا ۶ ماه فاصله از زمان صدور اسناد تا دریافت پول زمان لازم است، تاکنون بیمه سلامت پرداخت‌ها را مرتب کرده است اما بیمه تامین اجتماعی مقداری عقب است و باید جبران کند. لذا تقریباً پرداخت مطالبات شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی بخصوص از طریق بیمه سلامت در یک شرایط منظم انجام می‌شود.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن