ترامپ: من همیشه برای خروج از هر توافقی آماده‌ام!

دونالد ترامپ در نشست خبری در پایان نشست با کیم جونگ اون، رهبر کره‌شمالی در هانوی ویتنام اعلام کرد: فرصت صلح بین اسرائیل و فلسطین وجود دارد و ما تمایل به ایجاد توافق صلح بین اسرائیل و فلسطین داریم.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ادامه کنفرانس خبری امروز خود در هانوی به مسائل دیگری به جز کره شمالی نیز پرداخت.

وی گفت: اسرائیل و فلسطینی‌ها فرصت خوبی برای دستیابی به صلح دارند. در حال حاضر فرصتی برای صلح میان اسرائیل و فلسطینی‌ها وجود دارد که در حقیقت فرصت بسیار خوبی محسوب می‌شود. باید ببینیم که چه پیش خواهد آمد.

ترامپ همچنین در خصوص یک توافق تجاری با چین گفت: من همیشه برای خروج از هر توافقی از جمله توافق تجاری با چین آماده هستم.

وی افزود: من همیشه برای خروج از هر توافقی آماده هستم و هرگز از خروج از توافقات نمی‌هراسم و اگر توافق تجاری با چین نیز مثمرثمر نباشد از آن خارج خواهم شد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین ابراز امیدواری کرد تا با ژاپن به یک توافق تجاری بسیار خوب دست یابد و تاکید داشت که شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن درک می‌کند که وضعیت تجاری میان این دو کشور ناعادلانه است.

وی افزود: ما اتفاقات بسیار خوبی را با ژاپن رقم زده‌ و مذاکرات تجاری را آغاز کرده‌ایم. سال‌ها ژاپن میلیون‌ها میلیون خودرو به آمریکا وارد کرده و همانطور که می‌دانید این وضعیت عادلانه‌ای برای آمریکا محسوب نمی‌شود.

ترامپ افزود: ما مذاکرات تجاری با ژاپن را آغاز می‌کنیم. در حقیقت این مذاکرات از سه ماه پیش آغاز شده‌اند و فکر می‌کنم ما می‌توانیم به یک توافق بسیار خوب برای آمریکا دست یابیم اما باید متوجه باشید که وضعیت کنونی برای آمریکا کاملاً ناعادلانه است و شینزو آبه این مساله را به خوبی درک می‌کند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا