پزشکیان: مجمع مسوولیت تبعات عدم تصویب پالرمو و CFT بپذیرد

مسعود پزشکیان می‌گوید: اگر مجمع تصمیم گرفت که پالرمو و CFT را تصویب نکنند باید بپذیرند که اگر مشکلی پیش آمد جوابگوی تبعات آن باشند و نگویند که ما نبودیم.

نایب رئیس مجلس در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین با اشاره به عدم جمع‌بندی مجمع در خصوص لایحه پالرمو، گفت: این موضوع نشان‌دهنده این است که به دلیل اختلافاتی که وجود دارد ما در کشورمان توان تصمیم‌گیری سریع و به موقع در قبال مسائل سیاسی نداریم. ما اگر بدانیم که چه کاری می‌خواهیم انجام دهیم وقت تلف نمی‌کنیم اما چون مسئله برای ما شفاف نیست در جایی که باید سریع تصمیم بگیریم تعلل می‌کنیم.

او تاکید کرد: اگر در آینده مشکلی هم به وجود بیاید می‌گویند ما داشتیم بررسی می‌کردیم. یا اگر بررسی کردند و تصمیمی گرفتند و عارضه‌ای به وجود آمد هیچ‌کس مسئولیت نظر خود را قبول نمی‌کند. بسیاری از مشکلاتی که در حال حاضر ما با آن مواجه هستیم زایده کارهایی است که همه ما انجام دادیم نه یک گروه خاص.

این نماینده مجلس گفت: بهتر است که ما در داخل مشکلاتمان را حل کنیم و در بیرون از کشور با یک صدای واحدی خودمان را بروز دهیم.

پزشکیان در خصوص تبعات به تصویب نرسیدن لوایح مرتبط با FATF گفت: تبعات آن مشخص نیست. مجلس تصمیم خود را اعلام کرده و اگر مجمع تصمیم گرفت که پالرمو و CFT را تصویب نکنند باید بپذیرند که اگر مشکلی پیش آمد جوابگوی تبعات آن باشند و نگویند که ما نبودیم.

او در پاسخ به اینکه آیا ایران در لیست سیاه FATF قرار می‌گیرد یا نه، تاکید کرد: مهم نیست که ما در لیست سیاه برویم یا نرویم، مهم این است که ما وحدت و انسجام داخلی داشته باشیم و بدانیم راهی که می‌رویم به کجا می رود و به مردم هم صادقانه بگوییم ما این راه را انتخاب کردیم و این عوارضش را می‌پذیریم، نه اینه اگر مشکلی پیش آمد مشکل را بر گردن دیگری بیاندازیم. این بد است. مهم صداقت و راستی است که موجب جلب اعتماد مردم می‌شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا