درخواست دبیر انجمن واردکنندگان گوشت از نهادهای نظارتی

«جلوی قاچاق، دلالی و واسطه‌گری را بگیرید»

 برنامه‌ی پایش که از شبکه‌ی یک صداوسیما پخش می‌شود، بیست و نهم بهمن میزبان یک کارآفرین بود که ادعا می‌کرد گروه خاصی اجازه‌ی پخش شدن گوشت در کشور را نمی‌دهند و قیمت اصلی گوشت باید کیلویی ۴۰ هزار تومان باشد. یکی از افراد حاضر در برنامه نیز ادعا کرد این گروه خاص انجمن‎ واردکنندگان گوشت است. فرهاد طاهریان دبیر انجمن واردکنندگان فرآورده‌های خام دامی در مورد این اتهام که به این انجمن زده شده با خبرنگار انصاف نیوز به گفت‌وگو پرداخت.

طاهریان در توضیح عملکرد این انجمن گفت: «انجمن واردکنندگان فرآورده‌های خام دامی، یک تشکل ثبت شده در اتاق بازگانی است. این انجمن به عنوان بازوی کمکی و همراه ساختار تنظیم بازار کشور است و خودش مرجع صادر کننده‌ی مجوز یا تایید مدرک نیست. با توجه به این توضیحات در چنین تشکلی امکان وجود رانت نیست چون فقط نقش مشورتی و مشاوره‌ای برای تنظیم بازار دارد.

این تشکل یک رابط و هماهنگ کننده بین بخش خصوصی و ساختار دولتی تنظیم بازار است. انجمن واردکنندگان فرآورده‌های دامی، ثبت شده و زیرمجموعه‌ی اتاق بازرگانی است و مسوولیت‌های ملی و خاص خودش را دارد.»

او در پاسخ به سوال خبرنگار انصاف نیوز مبنی بر اینکه آیا این نقش رابط بودن در انحصار این انجمن است یا خیر گفت: «در انحصار نیست، از این واژه استفاده نکنید. ما نقطه نظرات بخش خصوصی را در ارتباط  با موضوعات مختلف، به ستاد تنظیم بازار پیشنهاد می‎دهیم و در جلسات آنها شرکت می‌کنیم و نقطه‌ نظرات پیشنهادی تشکل‌های بخش خصوصی، در ستاد مربوطه بررسی می‌شود و بر اساس صلاح‌دید دستگاه‌های حاکمیتی و ستاد تنظیم بازار درباره‌ی آنها تصمیم گرفته می‌شود. ما فقط نقش پیشنهاد دهنده داریم و نقش اجرایی نداریم.»

او در ادامه توضیح داد: «گوشت در کشور به مقدار کافی وجود دارد. برنامه‌ی واردات گوشت که برای جبران کسری بازار و تنظیم آن است، با دقت زیادی در حال انجام است. در هر کشوری نیاز مشخصی وجود دارد که به آن سرانه‌ی مصرف گوشت یا پروتیین گفته می‌شود و بر اساس آن و همینطور تولید داخل کشور، میزان وارداتی که برای جبران کسری نیاز است به دست می‌آید که از کشورها و کشتارگاه‌های مورد تایید سازمان دامپزشکی کشور انجام می‌شود.

میزان تولید به دلایل مشکلاتی که وجود دارد به نسبت نیاز جامعه نیست که البته تلاش بر این است که بیشتر شود و اولویت هم با تولید داخلی است.»

او در مورد دلایل گران شدن گوشت گفت: «دلایل متعددی وجود دارند که نه تنها در مورد گوشت بلکه در مورد بسیاری از کالاهای دیگر نیز می‌تواند باعث افزایش قیمت شوند. در این مورد نهادهای نظارتی باید وارد شوند و جلوی مسایلی مثل قاچاق، دلالی و واسطه‌گری را بگیرند.

بخش خصوصی که واردکنندگان گوشت هستند همه‌ی تلاش خود را می‌کنند تا با همکاری دولت برای واردات و جبران کسری اقدام بکنند. تولیدکنندگان هم برای افزایش تولید تمام تلاش خود را می‌کنند. اینها برای تامین سبد غذایی مردم دست به دست هم داده‌اند، اگر در این میان اتفاقی بیفتد و شرایط از حالت عادی خارج شود، عوامل آن نمی‌توانند معمولی و قانونی باشند. برای مثال می‌توان از ساختارهای دلالی و واسطه‌گری نام برد.»

او در پاسخ به ادعاهای مطرح شده در برنامه‌ی پایش توضیح داد: «مطلبی که در برنامه‌ی پایش مطرح شد، کاملا غیرتخصصی بود و ما از کسانی که این موضوع را مطرح کردند و کسانی که اجازه‌ی انتشار آن را به این صورت دادند، گله‌مند هستیم. این مساله ممکن است باعث شبهه شود که یک تشکل یا ساختار سازمان‌یافته‌ای به نگرانی‌ها دامن می‌زند.

وقتی محموله‌های وارد‌کننده‌های گوشت وارد کشور می‌شود، تحت نظر و اختیار تنظیم بازار کشور قرار می‌گیرند و واردکنندگان هیچ دخالتی در توزیع آن ندارند. قیمت‌گذاری آنها هم توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان انجام می‌شود. پس واردکنندگان نقشی در توزیع یا قیمت‌گذاری ندارند، این چیزی بود که به اشتباه در این برنامه مطرح شد و نسبت‌های ناروا داده شد.

قیمت‌های سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان موجود است. این سازمان هرزمانی که تشخیص دهد قیمت را به طور رسمی اعلام می‌کند و همه‌ی واردکنندگان و دستگاه‌های اجرایی موظف به رعایت آن هستند و اگر هرچیزی غیر از آن اتفاق بیافتد ربطی به دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌هایی مثل ما ندارد.»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا