«دفاع مقدس نیازی به خیال‌پردازی ندارد»

سرلشگر محمد باقری گفت:  دفاع مقدس آنقدر قوی است و اعتبار دارد که نیازی به خیال پردازی و تحریف ندارد و باید حداکثر تلاش را کنیم، حقایق را بازشناسی کنیم و به جوانان و زائران ارائه دهیم.

به گزارش ایسنا، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در نشست شورای سیاستگذاری راهیان نور کشور با بیان اینکه ما به عنوان نسلی که دفاع مقدس را دیدیم باید قدر و ارزش آن را به خوبی بشناسیم و به دیگران بشناسانیم بیان کرد: باید جوانان بدانند که در دفاع مقدس چه اتفاقاتی رخ داده است. اگر امنیت پایدار و آرامش قابل اعتماد در کشور داریم و اگر مردم ایران سربلند هستند و فرهنگ اصیل ایران رشد می‌کند مرهون دفاع مقدس و جانفشانی رزمندگان است.

وی گفت: جوانی اگر یک بار بتواند از یادمان‌های دفاع مقدس بازدید کند یک فرصت بی‌نظیر است. باید شرایطی ایجاد شود که جوانان بتوانند سوالات خود را بپرسند و پاسخ آن را دریافت کنند. حضور مختصصان در راهیان نور در راستای پاسخگویی به شبهه و ابهامات جوانان پیرامون دفاع مقدس یک ضرورت است.

وی با اشاره به فعال بودن شورای سیاستگذاری راهیان نور در ۱۲ ماه سال، موضوع مقابله با تحریف در روایتگری راهیان نور را مهم دانست و افزود: در موضوع مقابله با تحریف هرچه تلاش کنیم جای کار بیشتری دارد. دفاع‌مقدس آنقدر قوی است و اعتبار دارد که نیازی به خیال پردازی و تحریف ندارد و باید حداکثر تلاش را کنیم، حقایق را بازشناسی کنیم و به جوانان و زائران ارائه دهیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: ممکن است آموزش‌های روایتگری شکل روتین به خود بگیرد و این دقت کاهش پیدا کند لذا هر ساله باید آن را به روز کنیم تا صحیح‌ترین روایت‌ها با بیان شیوا و فناوری روز در اختیار مردم قرار گیرد.

سرلشکر باقری با مهم دانستن مسئله امنیت و مراقبت گفت: دشمنان انقلاب به دنبال فرصتی برای ضربه زدن به عناصر علاقه‌مند به انقلاب هستند و راهیان نور جایی است که علاقه مندان به انقلاب حضور دارند و نیروهای نظامی و انتظامی باید مراقبت بیشتری کنند. کاروان‌ها نیز باید مراقبت لازم را داشته باشند، در دستورالعمل‌ها نسبت به رفت و آمد و استقرار کاروان‌ها دقت لازم صورت بگیرد تا شاهد حادثه‌ای نباشیم.

وی افزود: از آنجا که ۷۰ درصد زائران راهیان نور را جوانان تشکیل می‌دهند وزارت علوم، مسئولان دانشگاه آزاد و آموزش و پرورش که عهده‎دار اصلی اعزام جوانان به راهیان نور هستند اهتمام بیشتری به این موضوع داشته باشند تا جوانان حداقل یک بار به این سفر بروند.

سرلشکر باقری ادامه داد: عده‌ای از محققان در شهرها و در تجمعات کاروان‌ها و جلساتی که برگزار می‌شود حضور پیدا کنند و به تشریح عملیات‌ها و پاسخ به پرسش‌ها بپردازند. سوال و پاسخ رو در رو در رفع ابهامات دفاع مقدس کمک‎کننده است.

وی بر پیگیری بحث به روزرسانی یادمان‌ها تاکید کرد و یادآور شد: برای ما جالب است که مقام معظم رهبری بر راهیان نور تاکید خاص دارند و مهر ماه که پیشکسوتان بحث ادبیات دفاع مقدس به محضر ایشان رسیدندمطالبه‌گری ۱۰۰ برابری اقدامات راهیان‎نور را خواستار شدند.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست ۴۰ موشن گرافی رویدادهای دفاع مقدس، چندین کتاب، کلیپ و پوستر شهدای شاخص سال ۹۸ رونمایی شد. همچنین سردار نادر ادیبی، سردار علی فضلی، سردار یعقوب سلیمان، سردار محسن فتحی زاده، سرهنگ رحیم رفیعی و دکتر پیرحسین کولی وند که هریک از فعالان حوزه راهیان نور هستند، تقدیر شدند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا