فاضل میبدی: هنوز کتاب عباس معروفی را دارم

/ توضیح فاضل میبدی درباره‌ی خاطره‌ی منتشر شده‌ی عباس معروفی از رییسی/

همزمان با انتشار خبر انتصاب سید ابراهیم رییسی به ریاست قوه‌ی قضاییه، بخشی از خاطرات عباس معروفی داستان‌نویس- با ابراهیم رییسی در روزنامه‌ی شرق به نقل از الفبا منتشر شد. خاطره‌ای که با واکنش وبسایت الفبا روبرو شد.

اما جز عباس معروفی، ابراهیم رییسی و مصاحبه کننده که سایت الفبا است، نام دیگری هم در این روایت به چشم می‌خورد، محمدتقی فاضل میبدی عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم که در آن زمان عضو هیات منصفه دادگاه مطبوعات بوده است. میبدی می‌گوید آن خاطره را بدون جزییات به یاد دارد و هنوز کتاب معروفی را که خودش به او  داده است را نگاه داشته است.

متن گفت‌وگوی انصاف نیوز با فاضل میبدی را در ادامه بخوانید:

در خاطره‌ای که از آقای رییسی و عباس معروفی منتشر شده است، اسمی هم از شما آمده است، در این روایت آمده است که وقتی عباس معروفی به دیدن آقای رییسی رفته است، آقای رییسی به کتابی که در کتاب‌خانه‌ی شما از آقای معروفی دیده، اشاره می‌کند و  چون امضای آقای معروفی پای کتاب بوده است، از شما کتاب را نگرفته‌ است. شما آن خاطره را به یاد دارید؟

آن خاطره را اجمالی به یاد دارم، اما جزییات آن در خاطرم نیست.  نمی‌خواهم کل خاطره را رد کنم. چون این قضایا برای بیش از سی سال پیش است، یعنی زمانی که آقای خاتمی وزیر ارشاد بودند.

آقای معروفی هم به خاطر مجله‌اش در دادگاه پرونده‌ داشت. من هم جزو هیات منصفه‌ی مطبوعات بودم و در آن دادگاهی که تشکیل شد، من و مرحوم آقای عسگراولادی تقریبا از آقای معروفی دفاع کردیم چون اتهامی به او وارد نبود. آن زمان هم آقای رییسی دادستان انقلاب بود، پرونده‌ی ایشان هم در دادستانی انقلاب بررسی می‌شد.  بالاخره تبرئه شد اما اینکه آقای رییسی از من آن کتاب را خواسته بود یا خیر، در خاطرم نیست. وگرنه آقای معروفی خودشان آن کتاب را به من داده‌اند و بنده هنوز آن را دارم.

ارتباط شما با آقای رییسی چگونه است؟

بنده سال‌ها است که ایشان را ندیده‌ام و باهم ارتباطی نداشته‌ایم، قبل از انقلاب ایشان را  می‌شناختم. بعد از انقلاب هم چندان ارتباطی نداشتیم. البته ممکن است ایشان را در جایی چند باری دیده باشم اما هیچگونه ارتباط کاری با هم نداشتیم. فقط ایشان من را می‌شناسند و من هم ایشان را می‌شناسم.

توضیح الفبا درباره‌ی مصاحبه‌ی عباس معروفی [+متن کامل]

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا