سخنرانی نورعلی تابنده در جمع دراویش

دکتر «نورعلی تابنده» قطب دروایش گنابادی روز پنجشنبه در جمع آنها در منزل خود سخنرانی کرد.

به گزارش انصاف نیوز، بر مبنای نوشته‌ی کانال مزارسلطانی، او در سخنانی با عناوین «اراده و امر الهی»، «دل و دیده روشن» و «ما در دوستی همچون آب زلالیم»، با اشاره به آیاتی از قرآن، احادیث، اشعار و متون عرفانی، گفت:

من چو لا گویم مراد الّا بود / من چو لب گویم لب دریا بود. حرف‌های من معنای خودش را که دارد با آن معانی وارد ذهن شنونده می‌شود. بنابراین اگر هم جمعیت زیاد است صداها ممکن است نرسد، نگران نباشید خود معنای این در دل شما می‌نشیند کمااینکه در مجالسی که مورد علاقه شما، نه هر مجلس، ولو نشنوید ولو نبینید با این وجود گوش بدهید، همان امواج آن در جسم شما اثر میکند اثرش اثر دارد.

بشرها هم هر کدام نماینده‌ای از خلقت خداوند و نماینده‌ای از محبت خداوند هستند به این جهت به مخلوق خداوند توهین نکنید نمی‌دانید هنوز، مخلوقی که شماها بد می‌دانید چه بسا خداوند خوب می‌داند و حتی همان مخلوقی که بد می‌دانید خداوند او را آفریده است برای اینکه بعضی کارهایی که خدا میخواهد او بکند.

دعای روز: ما امر خداوند را اجرا می‌کنیم بدون اینکه اراده خاصی در آن وجود داشته باشد. و ان شاءالله خداوند به ما توفیق بدهد که این اوامر را خیلی خوب اجرا کنیم، و خودمان را شایسته بزرگواری خداوند بدانیم. ان شاءالله خداوند به ما آن دیده روشن را بدهد و دل روشن را هم بدهد ولی از آن دیده روشن سوءاستفاده نکنیم همه چیز را به روشنی ببینیم و به امر الهی تسلیم باشیم. ان شاءالله.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/5Td3c
برچسب ها

نوشته های مشابه

3 Comments

  1. من با عقاید درست یا نادرست کاری ندارم و داشتن عقیده جرم نیست و مگر همه عقاید همه می تواند درست باشد؟ اختلاف علما هم عادی است. فقط امیدوارم همه زندانیان اعم از سیاسی و غیر سیاسی و دراویش (مگر مجرمان خطرناک) آزاد شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن