نامه‌ی احمد توکلی درباره‌ی حقوق اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد

‘احمد توکلی’ رییس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه هایی جداگانه به روسای شورای عالی انقلاب فرهنگی هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خواستار بررسی مطالبه جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد مبنی بر رسیدگی به وضعیت حقوق این قشرشد. این مطالبه با بیش از ۲۶۰۰ امضاء در سامانه مطالبه گری دیده بان ثبت شده است.

به گزارش الف، متن این نامه بدین شرح است:

رئیس محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی

رئیس محترم هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی

سلام علیکم؛

دیده بان شفافیت و عدالت سامانه هوشمندی برای دریافت و پیگیری مطالبات مردمی از مسئولان تدارک دیده و هر هفته از میان مطالبات مردمی رسیده، مطالبه ای که در طول یک هفته، بیشترین امضا را جمع کرده باشد، کتبا از مسئول مربوط پیگیری می کند.

در مطالبه ثبت شده با ۲۶۲۹ امضاء تا تاریخ ۲۱ اسفند۹۷، مطالبه کنندگان خواستار عادلانه شدن حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی شدند و نوشته‌اند:”دانشگاه آزاداسلامی با بیش از ۳۰۰۰۰ نفر عضو هیات علمی، نیمی از بار مسئولیت آموزش عالی کشور را بر دوش دارد.

متناسب نبودن حقوق میان اعضای هیات علمی و مدرسان در دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های متناسب با مسئولیت و شان و منزلت اجتماعی این قشر نیست و می تواند بر عملکرد اساتید و کیفیت فرآیندهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها، تاثیر بگذارد.

ما اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد، از شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه آزادسلامی درخواست داریم این بی عدالتی را رفع کنند.

دیده‌بان شفافیت و عدالت از دولت و مجلس درخواست می‌کند به مطالبه این هموطنان، پاسخی روشن، موثر و گره‌گشا ارائه شود.

احمد توکلی

رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت”

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

  1. بهتر است آقای توکلی به جای دفاع از حقوق اعضای هیئت علمی، قدری به عملکرد آنها، وضعیت کارایی، تعداد دانشجویان، کیفیت امکانات آموزشی رسیدگی کند. تعداد دانشجویان طی سال‌های گذشته در بیشتر مراکز به نصف و در برخی جاها به یک چهارم تقلیل یافته است اما تعداد اعضای هیئت علمی و اساتید تغییری نکرده است. وقتی دانشجو نباشد هیئت علمی‌ها چکار می‌کنند؟

  2. هیات علمی تا ۳۰ سالگی درس میخواند و با مدرک دکتری استخدام میشود اینکه حقوق ماهانه کمتر از یک کارمند معمولی سایر ادارات دریافت میکند منصافه نیست. امیدواریم مسولان به مشکلات معیشتی این قشر بیشتر توجه کنند

  3. با سلام
    حالا این نامه داده شد اصلا جواب نداد کسی…اصلا این اقایون انتصابی تو دانشگاه ازاد جوابگو نیستند…هیات علمی کیلویی چند تو همین بحران دانشجو کلی استخدام هیات علمی داشتیم که از اقازاده ها بودند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن