“مبارزه با مافیای کنکور در حد شعار باقی ماند”

بهرام پارسایی، نماینده شیراز در مجلس با بیان اینکه شعار اول وزیر آموزش و پرورش مبارزه با مافیای کنکور با گردش مالی ۸ هزار میلیارد تومانی و رانت موجود در کتب درسی و قاچاق بیش از ۱۳۰ میلیون کتاب بود خطاب به وزیر گفت: متاسفانه در این مبارزه فقط شاهد مبارزه شعارگونه شما بودیم.

به گزارش ایسنا، بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس گفت: امیدوارم همه مسئولان در راستای داشتن سالی بهتر برای مردم و کشور تمام سعی و تلاش خود را به کار گیرند.

وی در تذکری به وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: اگر امکان برآورده کردن مطالبات به حق فرهنگیان بازنشسته و شاغل را نداشتید حداقل به حرمت این قشر زحمتکش انتظار حضور پررنگ‌تر شما در بستن بودجه ۹۸ می‌رفت که این امر محقق نشد. شعار اول شما مبارزه با مافیای کنکور با گردش مالی ۸۰۰۰ میلیارد تومانی و رانت موجود در کتب درسی و قاچاق بیش از ۱۳۰ میلیون کتاب بود که متاسفانه در این مبارزه فقط شاهد مبارزه شعارگونه شما بودیم، همچنین در خصوص تبعیض آموزشی اقدامی جدی انجام نشد. طرح سازمان نظام معلمی که خواسته و مطالبه تمامی فرهنگیان است در دوره قبل از شما مطرح شد.

پارسایی در این باره اضافه کرد: این طرح می تواند با افزایش مشارکت معلمان و فرهنگیان در مدیریت و اداره وزارتخانه به استقلال آن کمک کند و  بخش زیادی از مشکلات وزارتخانه به دست این عزیزان حل می شود اما این موضوع  در دوران صدارت شما مسکوت مانده است. همچنین در خصوص به کارگرفتن فرهنگیان در اداره صندوق ذخیره فرهنگیان  که سهام گذار اصلی آن این قشر فرهیخته و زحمتکش است علی رغم برگزاری انتخابات برای این مهم صرفا جنبه شعاری است، لازم است وزیر آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره ارزی توضیحات کاملی به مجلس ارائه دهد و یا مجلس و نهادهای نظارتی در این بخش ورود و نظارت خود را در این بخش بیشتر داشته باشند.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/g2z4g
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن