سوریه: برای بازپس گرفتن جولان حدومرزی نمی‌شناسیم

معاون وزیر امور خارجه سوریه گفت: هیچ حدومرزی در برابر دمشق برای بازپس گیری جولان وجودندارد و رهبری سوریه تمامی احتمالات در این زمینه را بررسی می‌کند.

به گزارش ایسنا، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت: رابطه اسرائیل با برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس از مرحله عادی‌سازی عبور کرده است.

وی با بیان اینکه اشغالگری در جولان اشغالی سوریه آینده‌ای ندارد، تاکید کرد: هیچ مرزی درمقابل دمشق برای بازپس گیری جولان وجود ندارد و رهبری سوریه تمامی احتمالات را بررسی می‌کند.

مقداد عنوان داشت: مردم جولان قهرمانانی هستند که خواهان آزادی و استقلالشان هستیم. آمریکا بزرگترین کشور حامی تروریسم است و قطعنامه های سازمان ملل درباره جولان را به چالش می‌کشد.

وی با تاکید بر اینکه دمشق حق دارد که برای آزادسازی خاک خود شیوه های مسالمت آمیز و تمامی اشکال مبارزه مسلحانه را به کار گیرد، گفت: مشخص شد که ترامپ عنصر کوچکی در کمپین انتخاباتی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی است.

وی با بیان اینکه “انتظار داشتیم کشورهای عربی حداقل همبستگی خود را برای حمایت از مساله فلسطین حفظ کنند” گفت:  تناقض آشکاری در سازوکار فعالیت کشورهای عربی و سیاست‌های آنها در قبال سوریه وجود دارد. آنها تسلیم فشارهای مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا شدند و به درخواست‌های وی برای عدم بازگشت سوریه به اتحادیه عرب پاسخ دادند.

مقداد اظهار کرد: معامله های آمریکا درقبال مسائل منطقه ما ادامه دارد و محدود به کشور خاصی نمی‌شود. عادی سازی میان کشورهای عربی و اسرائیل وجود ندارد بلکه برخی به طور کامل تسلیم اسرائیل شده‌اند. رابطه اسرائیل با برخی کشورهای حوزه خلیج فارس فراتر از مرحله عادی سازی رفته است.

وی تاکید کرد، معامله قرن درصورت عدم موافقت برخی سازمان‌های عربی محقق نخواهد شد.

معاون وزیر خارجه سوریه، رویکرد ترکیه درباره جولان را مبتنی بر دورویی و تناقض دانست و گفت: آنکارا حامی تروریسم در سوریه است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا