خرید تور تابستان

اعاده دادرسی سعید طوسی در حال بررسی است

چندی قبل حمید هروی وکیل سعید طوسی، مربی صوت و لحن در واکنش به مطرح شدن خبر اعاده دادرسی از سوی شکات پرونده آن را رد کرد و به انصاف نیوز گفت: صد درصد غلط است؛ به جهت اینکه اعاده‌ی دادرسی را فقط متهم می‌تواند بدهد. ضمن اینکه در این پرونده دادستان بوده است و باید ظرف زمان مقرر دعوی می‌داده که نداده است. [لینک]

او همچنین گفت: این خبرها نمی‌دانم از کجا در می‌آید. کلا این همه خبر و جنجال‌ها یک سال بعد از بسته شدن پرونده‌ی او بود که مطرح شد.

یکی از شاکیان آقای طوسی اما در واکنش به این مصاحبه با ارسال تصاویری از درخواست اعاده دادرسی به انصاف نیوز، گفته‌های وکیل وی را رد کرد. او اضافه کرد پذیرش درخواست اعاده دادرسی هنوز درحال بررسی است.

لازم به توضیح است اعاده‌ی دادرسی مطرح شده مستند به ماده 477 آیین دادرسی کیفری است که طبق این ماده «در صورتی‌که رییس قوه قضاییه رأی قطعی صادره از هریک از مراجع قضایی را خلاف شرع بیّن تشخیص دهد، با تجویز اعاده دادرسی، پرونده را به دیوان‌عالی کشور ارسال تا در شعبی خاص که توسط رییس قوه قضاییه برای این امر تخصیص می‌یابد رسیدگی و رأی قطعی صادر نماید. شعب خاص مذکور مبنیّاً بر خلاف شرع بیّن اعلام شده، رأی قطعی قبلی را نقض و رسیدگی مجدد اعم از شکلی و ماهوی به‌ عمل می‌آورند و رأی مقتضی صادر می‌نمایند.»

برای اعمال این ماده معمولا دو راه طی می‌شود که یکی مراجعه به دبیرخانه‌ی معاونت قوه قضاییه در تهران و تقدیم درخواست به آن و سپس پیگیری تلفنی آن است و دیگری از طریق تبصره سه ماده 477 است که در این حالت متقاضی درخواست اعاده‌ی خود را به مقامات می‌دهند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام


  1. پروردگارا کمک بفرما تا بتوانیم همواره از بندگان خالص و مخلص تو باشیم و راستی و صداقت، پیشه و کردارمان باشد تا همیشه مورد قبول و تایید تو قرار گیریم. الهی آمین

    5
    1
  2. با تهدیدی که این عزیز دل کرد که 100 نفر را با خود پائین میکشم ، بعید است پروند به سرانجامی برسد !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا