واکنش ایران به اظهارات مقام اسراییلی درباره گشایش سفارت

علاءالدین بروجردی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، به توهمات سخنگوی وزارت امورخارجه رژیم صهیونیستی واکنش کوبنده نشان داد.
 
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در جوابی کوتاه تصریح کرد: «این خواب و خیال نه فقط هیچ گاه تعبیر نخواهد شد، بلکه انشاءالله جمهوری اسلامی ایران روزی سفارت خودش را در کشور فلسطین و در این سرزمین مقدس که بدون حضور صهیونیست ها شکل خواهد گرفت، افتتاح خواهد کرد».
 
سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی روز پنج شنبه پس از انتشار خبر برنامه وزارت خارجه این رژیم برای آموزش زبان فارسی به کارکنان خود، به خیال پردازی پرداخت و گفت اسرائیل روزی سفارت خود در تهران را بازگشایی می کند.
 
روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» دیروز گزارش داد که وزارت خارجه اسرائیل قصد دارد با هدف تقویت نیروهای خود در رویارویی با پرونده ایران، دوره های آموزش زبان فارسی برای آن ها برگزار کند.
 
«پائول هرشسون» در واکنش به این خبر، در توئیتر نوشت: «روزی سفارتمان در تهران را بازگشایی می کنیم. برای انجام این کار، دعا می کنم.»
 
وی همچنین در توئیت دیگری، با انتشار خبر آموزش زبان فارسی به دیپلمات های صهیونیست، نوشت: «شاید برای آنکه قرار است روزی آنجا در سفارتمان کار کنند.»
 
به نوشته روزنامه یدیعوت، این دوره ها را اداره آموزش وزارت خارجه اسرائیل با هدف کمک به تحقق اهداف سال ۲۰۱۵ این رژیم در رابطه با ایران، از جمله ناکام گذاشتن برنامه هسته ای، افزایش فشارهای دیپلماتیک بر تهران، تداوم تحریم ها و ایجاد اتحاد منطقه ای علیه ایران و برجسته کردن نقش ایران در حمایت از گروه های مقاومت، برگزار می کند.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن