بیمه زنان خانه دار جزء شروط ضمن عقد می شود؟

عضو فراکسیون زنان مجلس، با انتقاد از تلاش معاونت امور زنان برای قرار گرفتن بیمه زنان خانه‌دار به عنوان شروط ضمن عقد، گفت: در اصل با این اقدام توپ به زمین دادگستری انداخته می‌شود درحالی که کاری از پیش نمی‌بریم.

 

به گزارش انصاف نیوز، شهلا میرگلوی بیات در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره آخرین وضعیت بیمه زنان خانه‌دار، افزود: درلایحه بودجه سال گذشته دولت مبلغ 15 میلیارد تومان را به این موضوع اختصاص داد که مجلس در زمان بررسی بودجه این رقم را به 150 میلیارد تومان افزایش داد اما شورای نگهبان به دلیل داشتن بار مالی با آن مخالفت کرد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: این 15 میلیارد تومان در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد و بر اساس گفته‌ها اعلام شد که اولویت‌بندی در بیمه زنان خانه‌دار صورت گرفته و بر اساس آن این اعتبارات نیز اختصاص می‌یابد؛ البته این صحبت‌ها در حد گفته‌ها است و تاکنون لیست مستندی از بیمه شدن زنان خانه‌دار به مجلس ارایه نشده است.

 

در بودجه سال 94 مبلغ 15 میلیارد تومان به بیمه زنان خانه‌دار اختصاص یافته است

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری میزان اختصاص اعتبارات به بیمه زنان خانه‌دار در بودجه سال 94 تصریح کرد: گویا در بودجه سال 94 نیز مبلغ 15 میلیارد تومان به این موضوع اختصاص یافته و تغییری در میزان آن نسبت به سال گذشته صورت نگرفته است.

وی افزود:‌ سال گذشته شورای نگهبان پیشنهادی مبنی بر قانونی کردن بحث بیمه زنان خانه‌دار مطرح کرد تا این مهم تبدیل به قانون دائمی شود لذا مجلس در یکسال گذشته به طور مداوم با معاونت امور زنان دولت جلسات مختلفی را برگزار کرد تا با ارایه لایحه‌ای تکلیف این مهم روشن شود اما همچنان بیمه زنان خانه‌دار در بلاتکلیفی قرار دارد.

میرگلوی‌بیات ادامه داد: در آخرین جلسه با معاونت امور زنان اعلام شد که این معاونت در تلاش است تا بیمه زنان خانه‌دار جزو شروط ضمن عقد قرار داده شود و در این راستا صحبت‌هایی با وزارت دادگستری نیز صورت گرفته است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس نهم، با انتقاد از قرار گرفتن بیمه زنان خانه‌دار به عنوان شروط ضمن عقد، افزود: با این اقدام توپ به زمین دادگستری و قوه قضاییه انداخته شده و باید پروسه نامه‌نگاری خود را بگذراند که حتی هنوز هم هیچ خبری مبنی بر ارسال این درخواست به دادگستری به گوش نمی‌رسد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: به نظر می‌رسد بیمه زنان خانه‌دار در هاله‌ای از ابهام فرو رفته و تنها فراکسیون زنان با برگزاری جلسات متعدد با معاونت امور زنان و خانواده تنها وقت خود را تلف کرده است زیرا این جلسات خروجی مناسبی نداشت؛ مجلس انتظار داشت که این موضوع در قالب لایحه‌ای از سوی دولت ارایه شود تا بار مالی آن نیز تعیین شود اما متاسفانه این اقدام صورت نگرفت./

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا