مدیر سابق شبکه قرآن مدیرعامل صندوق بازنشستگی کل کشور شد

/ دومین صندوق بزرگ بازنشستگی هم سهم اصولگرایان شد /

سایت وزارت رفاه، امروز دهم فروردین ماه، اعلام کرد که مدیر سابق شبکه قرآن مدیرعامل صندوق بازنشستگی کل کشور شد.

بنا بر گزارش انصاف نیوز، با این انتصاب، دومین صندوق بزرگ بازنشستگی هم سهم اصولگرایان شد.

متن خبر سایت وزارت رفاه درباره‌ی انتصاب شخصی بی تجربه در مدیریت بنگاهی بر این صندوق بزرگ اقتصادی، در پی می‌آید:

«با مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و صندوقهای تابعه و حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دکتر سید میعاد صالحی به عنوان مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری منصوب شد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر میعادصالحی متولد ۱۳۶۱، دانش آموخته دکتری از دانشگاه صنعتی شریف ، عضو بنیاد ملی نخبگان و از اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت است. صالحی که دارای سوابق علمی تجارب مدیریتی و سوابق درخشان نخبگانی است با پیشنهاد مورخ  ۹۷/۱۲/۲۶ هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و صندوق های تابعه و حکم وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به این سمت منصوب شده است.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در حکم خود به  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور تاکید کرده است : صندوق بازنشستگی کشوری که ذخیره و پس انداز طولانی مدت جمع کثیر بازنشستگان عزیز کشور ماست بایستی به جایگاه واقعی خود در پایداری و عدم نیاز به استفاده از بودجه عمومی و ارائه خدمات شایسته و عزتمند به بازنشستگان عزیز  برگردد.
شریعتمداری همچنین در این حکم تصریح کرده است : این مهم پس از اتکال به خداوند متعال با برنامه ریزی صحیح و در یک همکاری سازنده با ارکان صندوق و با تکیه بر قانون مداری، شفافیت، جوانگرایی، انتخاب شایستگان و سعی و تلاش مجاهدانه و نیز نظارت از نزدیک و مستمر امور، فساد ستیزی و توجه به مصالح و منافع بازنشستگان در ظرف زمانی در دوره تصدی این دولت خدمتگزار مقدور و میسور خواهد بود.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین یادآورشده است : در جهت تحقق این هدف اقدام راهبردی خروج از بنگاه داری اقتصادی میراث واگذاری شرکت های دولتی بجای بدهی های گذشته دولت به صندوق و یا ناشی از تصمیمات  مدیران سابق مهمترین برنامه شما تعیین می شود تا در طی سال جاری با تبدیل حوزه اقتصادی صندوق از یک نظام بنگاهداری اقتصادی به نظامی برای مدیریت کار آمد پرتفوئی سودده ومناسب از سهام آن را تحقق بخشید، بگونه ای که در پایان سال، صندوق بازنشستگی کشوری متکفل اداره هیچ بنگاهی مگر بنا به ضرورت و به  تشخیص ارکان صندوق نباشد، اصلاح ساختار مدیریتی تو در توی غیر ضرور، جلوگیری از پرداخت های نامتعارف و هرگونه اسراف و خواسته ی خرجی مورد تاکید است.
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در خاتمه این حکم گفت : رضایت جامعه بازنشستگان عزیز که خدمات به آنها به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله العالی مصداق روشن وفا است و کلیه کارکنان دولت خدمتگزار آینده خود را در سرنوشت آنان ملاحظه میکنند مهمترین ماموریت جنابعالی است که انشالله موجب رضای خداوند متعال است.
صالحی  پیش از این به عنوان مشاور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این وزارتخانه مسئولیت داشته است.
از سوابق صالحی می توان به قائم مقامی هولدینگ صنایع معدنی صندوق بازنشستگی کشوری،  عضو هیئت موسس و هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، عضو هیات مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک، سرپرست طرحهای صنایع نوین وزارت صنعت، معدن و تجارت،  مشاور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در امور نخبگان و استعدادهای برتر، عضو و دبیر کمیسیون نخبگان شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو کمیته استعداد درخشان وزار ت علوم و عضو کمیته نگارش سندراهبردی کشور در امور نخبگان و عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره کرد.
همچنین رتبه اول نهمین جشنواره خوارزمی در بخش پژوهش های کاربردی و رتبه سوم چهاردهمین جشنواره خوارزمی در بخش پژوهش های توسعه ای، دانشجوی نمونه کشوری در مقطع دکترا در سال ١٣٩٠، رتبه دوم مسابقات جهانی حفظ و قرائت قران کریم در کشور مصر ، انتشار مقالات متعدد در ژورنال های داخلی و خارجی ( ISI) و مجری طرح های پژوهشی ، تحقیقاتی ، صنعتی و ملی از دیگر سوابق دکترصالحی است».

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. سلام انصاف نیوز عزیز
    من از خوانندگان و طرفداران سایت وزین انصاف نیوز هستم ولی متاسفانه در انتخاب تیتر برای انتصاب آقای دکتر معیاد صالحی به شدت بی انصافی کردید ایشان در بهترین دانشگاههای این کشور یعنی علم و صنعت و شریف تحصیل کرده و عضو بنیاد ملی نخبگان این کشور بوده ضمنا عضو هییت علمی دانشگاه نیز هست.امیدوارم با انتصاب های درست در سازمان و انتخاب دقیق همکارانش بتواند این سازمان بحران زده و ورشگسته را نجات دهد.

    3
    2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن