اشکال از مهران مدیری است یا گوش چپ او؟!

خبرآنلاین نوشت: مهران مدیری به اعتقاد طرفداران و برخی مدیران صداوسیما، دورهمی جدید را با توپ پر و قدرت آغاز کرد. استهزاء مسؤولین کشور خصوصاً در جریان سیل اخیر که دبیر شورای اطلاع رسانی دولت از آن به عنوان «ذبح امید» یاد کرد، کاری بود که مهران مدیری در شامگاه سیزده فروردین انجام داد تا حاضران در برنامه دورهمی، برایش سوت و کف بزنند و هورا بکشند.

با این حال مهران مدیری در بیان مطالب انتقادی از دولت، نقشی ندارد. او نوشته‌های نویسندگان برنامه‌اش را می‌گوید. توجه داشته باشید، «می گوید»، نه «می خواند».

چون نوشته‌های نویسندگان دورهمی به وسیله همان گوشی معروف مهران مدیری که قبلاً بدان اشاره کرده ام در گوش مدیری گفته می‌شود و او هم همان‌ها را تکرار می‌کند.

اگر توجه داشته باشید مدیری در برنامه دورهمی وقتی در حال بیان حرف‌ها و عموماً انتقادهایش است با مکث، جملاتش را بیان می‌کند که این همان رمز گوشی معروف است که در گوش چپ او قرار داده شده و آقای سوپراستار از این گوشی، مطالب را دریافت و عیناً تکرار می‌کند.

صد البته مهران مدیری نوشته‌ها را قبل از اجرا هم می بینداما قطعاً تغییر خاصی در آنها ایجاد نمی‌کند. چون نه وقت این کارها را دارد و نه حوصله اش را و نه شاید دیگر توانش را.

یادمان باشد در برنامه هفتی که رشیدپور مجری آن بود، او به راحتی مچ مدیری را گرفت. وقتی با استناد به مطلب خبرآنلاین از او پرسید می‌گویند نوشته‌ها، به وسیله گوشی به شما گفته می‌شود و شما آنها را تکرار می‌کنید. این سخن رشیدپور با پاسخ منفی مدیری همراه شد اما لحظاتی بعد وقتی مدیری برای دومین بار مطلبی را فراموش کرد و با کمک رشیدپور به یاد آورد، رشید پور خیلی حرفه‌ای به او گفت که شما با این همه فراموشی چگونه آن حجم مطالب را در برنامه دور همی بیان می‌کنید که مدیری هم از پاسخ به این سوال طفره رفت.

به نظر می‌رسد اگر مهران مدیری با همین دست فرمان حرکت کند باقی مانده آن پایگاه خاص و محبوب مردمی خود را هم از دست خواهد داد. خصوصاً با محبوبیتی که این روزها صدا و سیما دارد حتماً مدیری هم از این محبوبیت! بهره‌ای خواهد برد.

در نهایت این که مهران مدیری در ماجرای دورهمی مقصر نیست. این هنرمند عزیز، نوشته‌های نویسندگان برنامه اشرا به وسیله گوشی، گوش می‌کند و همان‌ها را «تکرار» می‌کند. لطفاً یقه نویسندگان برنامه را بگیرید، مدیری که مقصر نیست!

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. سوای از رفتار قابل پیش بینی صدا و سیمای میلی، دولت باید نقد مدیری را جدی بگیرد و نگاه آلوده به توهم توطئه را در این میان حذف کند بساط معاملات محفلی برخی وزرا و حلقه اول محترم حول ریاست جمهور را جمع کند و اجازه دهد مسایل کشور حل شوند.آخه یامین پور و امثالهم را چه به این مسایل؟ که حالا دلسوز دولت شده اند/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا