خرید تور تابستان

انتقاد سردار صنیع خانی: چرا نمایندگان لباس سپاه پوشیدند؟

/ در گفت و گو با انصاف نیوز /

سردار سید علی صنیع خانی، از فرماندهان قدیمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اعتراض به اینکه نمایندگان مجلس روز سه‌شنبه لباس سپاه پوشیده بودند، گفت: واقعا در اقلیت هستند کسانی که مشی‌شان مشی پاسداری است؛ اکثریت اینها دنیاطلبانی هستند که به هر رنگی درمی‌آیند تا دنیایشان را به دست بیاورند و حفظ کنند.

سردار صنیع خانی در گفت‌وگو با خبرنگار انصاف نیوز گفت: اولا باید روز پاسدار و تولد امام حسین علیه السلام را تبریک گفت. از تلویزیون صداوسیما دیدم که نمایندگان مجلس لباس سبز سپاه را در حمایت از سپاه به تن کرده بودند. این کار من را خیلی نگران کرد. واقعا به جای اینکه یک تبریک به سپاهیان باشد، برای ما نگرانی بوجود آورد. برای اینکه یک سری افرادی که هیچ سنخیتی با سپاه و سپاهی و این لباس ندارند این لباس را بر تن کردند. البته یک اقلیتی از اینها هستند که عملکرد قابل قبولی داشتند اما اکثریت آنها کسانی هستند که فاصله‌ی قابل توجهی دارند با سپاه به‌ویژه آنهایی که این لباس را ارزشمند کردند، یعنی آن سپاهیان اولیه که بنیانگذاران سپاه بودند.

وی افزود: لباسی که بر تن خرازی و همت و احمد کاظمی و باکری نشسته، حالا بر تن کسانی می‌نشیند که اصلا هیچ بویی از آن مزیت‌هایی ندارند که آنها داشتند. اینها می‌توانستند مانند گذشته یک بیانیه در حمایت بدهند اما نمی‌دانم چه کسی این اجازه را داد که لباس سپاه را با آن قداستی که داشته بر تن اینها بکنند.

صنیع خانی همچنین گفت: برخی از کسانی که فرمانده سپاه هم هستند ولی فاصله دارند با کسانی که قبلا در لباس سپاه بودند و یا اکثریتی شایسته که در سپاه این لباس را در تن دارند، یعنی حتی کسانی که در سپاه هستند ولی آن شئونات سپاه را رعایت نمی‌کنند حتی آنها هم باید خلع لباس بشوند، چه بسا بخشی از نمایندگان مجلس که عملکردشان کاملا مشخص است.

این فرمانده سابق سپاه تاکید کرد: به عنوان یک پاسدار واقعا معترض هستم به کسانی که به نمایندگان مجلس مجوز پوشیدن لباس سپاه را داده‌اند. نمی‌دانم سپاه اجازه داده یا نه. باید پاسخ داده شود که چه کسی چنین کاری را کرده است. این کار خوبی نبود، اتفاقا بر علیه ما بود. ارزش این لباس را پایین آوردند.

وی گفت: پشت این لباس خیلی چیزها خوابیده است؛ آن ایثارها و فداکاری‌ها. بچه‌های سپاه برای هیچ چیز دنیا این لباس را نپوشیدند، بلکه برای این آمدند که جانفشانی و ازخودگذشتگی کنند برای این نظام، نه برای مال دنیا. وقتی ما وارد سپاه شدیم هیچ کسی نیامد بود برای اینکه مقامی، پستی و درجه‌ای و حقوقی بگیرد. همه فقط و فقط برای خدمت کردن به کشور بود، برای حفظ این نظام بود و جانشان را هم دادند؛ حالا یک عده‌ای هم از آنها باقی ماندند.

این برادر دو شهید دفاع مقدس تصریح کرد: به ذهنم رسید که ما باید جواب بدهیم به کسانی که بنیانگذار این سپاه بودند و برای آن زحمت کشیدند. ارزش این لباس به آن کسانی بود که آن لباس را تن کرده بودند، حالا این که اینها این لباس را بر تن کنند مسخره کردن و سخره گرفتن همه‌ی آن ارزش‌هایی است که ما به آنها پایبند بودیم.

وی ادامه داد: البته ما سپاهی‌ها خودمان هم باید توجه کنیم، قدر این لباس را بدانیم، کاری نکنیم با کاری که اسلاف‌مان انجام دادند. نباید اجازه بدهیم که هر کسی این لباس را بر تن کند. واقعا در اقلیت هستند کسانی که مشی‌شان مشی پاسداری است؛ اکثریت اینها دنیاطلبانی هستند که به هر رنگی درمی‌آیند تا دنیایشان را به دست بیاورند و حفظ کنند. واقعا ناراحت شدم از این وضعیت.

سردار صنیع خانی همچنین در پاسخ به یادآوری اینکه امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع که ارتشی است هم در این روز لباس سپاهی پوشیده بود، گفت: مهم این است کسی که آن لباس را پوشیده چه نسبتی با سپاهیان دارد. ممکن است که امیر حاتمی فردی باشد که از نظر عملکرد و اعتقاداتش به سپاه نزدیک باشد و آن فرق دارد. برخی از نمایندگان هم که سنخیت دارند، زندگی‌شان درست است، عملکردشان ایثارگرانه است، به آنها معترض نیستم که این لباس را به تن کنند؛ اما اکثریت آنهایی که ما می‌شناسیم عبید الدنیا هستند، یعنی بنده‌ی دنیا هستند، خیلی‌هایشان اعتقادی به سپاه ندارند اما لباس را هم تن کردند در حالی که برخی از آنها کاملا موضعشان ضدسپاه هم هست.

وی در عین حال گفت: البته من نمی‌گویم که همه‌ی عملکرد سپاه درست است، اما ما هم در هر جهت باید نسبت به کسانی که بنیاد این سپاه را گذاشتند پاسخگو باشیم که چرا اینطور می‌شود.

تحلیلگران: دست ایران در هزینه‌تراشی برای آمریکا باز است

دو خاطره از دو معلم شرعیات

مديران انقلابي كه بودند و اكنون كه هستند؟!

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. نماينده هاي مجلس كجا و سپاهي ها كجا؟ اونا اگه آدم بودن كه نمي ذاشتن برجام به اين سرعت تو مجلس تصويب بشه و الانم fatf. اونا خودشون باعث و باني اين اقدام ترامپن.

    10
    8
    1. مطمئن باشید این سیاهی لشگر نه تنها مفت نیست بلکه خیلی هم گران است ، این عزیزان نشان داده اند که کار مفت نمیکنند !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا