«در ارتباط با تهمت‌های اخیر به جمعیت امام علی (ع)»

کانال تلگرامی جمعیت امام علی (ع) در متنی با تیتر «در ارتباط با تهمت‌های اخیر به جمعیت امام علی (ع)» نوشت:

جنگل گواه باش اگر خانه سرد بود
یک شاخه از درخت تو هیزم نکرده‌ایم

این روزها که اعضای جمعیت مشغول امدادرسانی در کنار هم وطنان آسیب دیده از سیل هستند، شاهد حملات ناجوانمردانه و سازماندهی شده کاربرانی به این جمعیت هستیم که اغلب نقاب بر چهره دارند، از فاش کردن نامشان می‌هراسند، از تمرکز اعضا به امدادرسانی سوء استفاده نموده و فضای مجازی را بر علیه این جمعیت مسموم نموده‌اند و اتهامات واهی و سراسر دروغ را چون گل و لای و لجن به فضای مجازی گسیل کردند. جمعیت امام علی علیه السلام بارها و بارها این تهمت‌ها را پاسخ گفته است و نکته اینجاست که قطعا سازندگان این دروغ‌ها خود بر کذب بودن آنها واقفند، اینک نیز جز پیگیری قضایی راهی برای مقابله با این جریان نمی‌دانیم. لیکن هدف از این نوشتار شفاف‌سازی ابهامات ایجاد شده برای افراد و گروه هایی است که از نزدیک با این جمعیت آشنا نبوده و ممکن است در ذهنشان این مطالب ایجاد ابهام نماید.

جمعیت امام علی در سال ۱۳۷۹ توسط سه دانشجوی دانشگاه شریف تاسیس شده است و از همان ابتدا اندیشه و رفتار خویش را به مانند مولا علی علیه السلام حضور مسئولانه، عاشقانه و صبورانه نزد محروم ترین و دردمند ترین اقشار جامعه قرار داده است تا با اشاره دانشجویان به آسیب‌های اجتماعی کمک به کاهش این آسیب‌ها نماید. اتهاماتی تکراری و نخ نماچون ترویج بهائیت هم جنس گرایی و وابستگی به جریان های خارج از کشور که صرفا جهت انحراف افکار عمومی از اصل فعالیت و عملکردو ماهیت جمعیت زده می شود و گویا هزینه ای است که یک سازمان مردم نهاد برای حفظ استقلال باید بپردازد. اتهاماتی که هیچ دلیل و برهانی در اثبات ندارند و نشان دهنده آن است که این جریانات که توامان به تهمت زدن و توهین های بی پایان مشغول اند، همیشه غافل و ناآگاه از حال مردمان آسیب دیده از فقر و اعتیاد و فحشا و… بوده اند و خواهند بود و چه بسا هیزم جهنم حاشیه های فقرزده و افیون زده این سرزمین گشته اند.

قطعا یکی از اصول جمعیت امام علی شفافیت عملکردی و مالی، گزارش دهی دقیق بوده و جمعیت هر سال توسط حسابرسان رسمی مورد حسابرسی قرار گرفته و گزارشهای مالی را به نهادهای نظارتی ارائه می‌دهد؛ لذا هرگونه ادعا مبنی بر اخذ پول از افراد و سازمان های مورد اشاره جریان‌های فحاش و تهمت زن به راحتی قابل راستی آزمایی است و اثبات کذب بودن آن چندان دشوار نمی باشد.

همچنین این نهاد مردمی و دانشجویی ماموریت خویش را از ابتدا بر مسیر فعالیت اجتماعی بنا نهاده و به همین خاطر طی این بیست سال هیچ گرایشی به جریانات سیاسی که بعضا امروز اثری ازآنان نیست، نداشته و به دنبال نمایش ساختن از آلام مردمان پاکدشت و خاک سفید و دروازه غار و… برای پیاده یا سوار شدن بر امواج سیاسی نبوده است.

لازم به ذکر است فیلمی که در شبکه‌های اجتماعی به عنوان سیاه نمایی در مناطق آسیب دیده از سیل منتشر شده است فارغ از قضاوت در مورد محتوای آن هیچ ربطی به این جمعیت ندارد و کلیه اعضای جمعیت اعزام شده در سه روز اول بحران به منطقه معمولان جهت امداد رسانی – ذکور بوده که این امر از نیروهای هوایی همکار در این امدادرسانی قابل استعلام است و کلیه فیلم‌های جمعیت از کانال‌های رسمی این موسسه منتشر می‌شود.

قطعاً مردم و به خصوص مردم مناطق آسیب دیده از سیل بهترین قاضیان در عملکرد نهادهای مختلف در درازمدت خواهند بود، زمان به خوبی این امر را آشکار خواهد کرد. جمعیت امام علی علیه السلام نه به دلیل رقابت با سایر حاضران و تلاشگران این عرصه بلکه با هدف تشریک مساعی در بهبود وضعیت هم وطنان حاضر شده و بر حسب وظیفه انسانی و به ویژه در پاسخ به حسن اعتماد بالای مردم نیک اندیش کشور بوده است.

هدف این جریان هر چه باشد قطعا نتیجه آن شرایط بحرانی موجود در کشور به نفع مردم مناطق آسیب دیده نبوده و این نهاد مردمی حاضر در بزنگاه سیل و زلزله و خط اول معضلات از این چنین سخنان سخیف و پوچ، بیمی ندارد و بیش از این در این مجال جای گفتار نیست که دو صد گفته چون نیم کردار نیست.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/xoaKA
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن