علی علیزاده آدرس خود را اعلام کرد

علی علیزاده کارشناس سابق شبکه‌ی بی‌بی‌سی فارسی در متنی تلگرامی به یک مجله به نام «میهن» آدرس محل اقامت خود را به آنها اعلام کرد. بنا بر نوشته‌ی او، محمدجواد اکبرین عضو تحریریه‌ی این مجله از او شکایت کرده اما گفته که آدرسش را نداشته است. شکایت او به ادعی علیزاده برمی‌گردد که می‌گوید اکبرین با عربستان همکاری داشته و از آنها پول گرفته است.

به گزارش انصاف نیوز، متن تلگرامی علی علیزاده معروف به علیز در پی می‌آید:

هیچ جای جهان متهم آدرسش را برای شاکی نمی‌فرستد. هیچ جای جهان متهم دنبال شاکی نمیدود و برای دادگاهی و محاکمه شدن التماس نمی‌کند. اما من کردم. چون معتقدم پول کثیف سعودی اپوزیسیون ایران را آلوده کرده و به تبع آن زیست هشتاد میلیون ایرانی را به خطر انداخته. محمد جواد اکبرین حالا برای احضار نکردن من به دادگاه بهانه‌ ندارد.

پانوشت: از آقای مصطفی تاجزاده  و بقیه اصلاح طلبان داخل کشور نمی‌خواهم حق را به من بدهند یا قبل از حکم دادگاه کسی را محکوم کنند. اما محمد جواد اکبرین مظنون به همکاری با سعودی‌هاست. کمترین توقع از اصلاح طلبان داخل کشور این است که تا وقتی تکلیف اتهامات اکبرین مشخص نشده از بازنشر مطالبش خودداری کنند.

متن نامه را در زیر می‌خوانید:

——

خدمت تحریریه محترم دوماهنامه میهن، آقایان علی کشتگر، رضا علیجانی و محسن یلفانی

سلام،

همانطور که مستحضرید من علی علیزاده حدود هفده ماه پیش ادعا کردم که محمد جواد اکبرین، نویسنده و عضو تحریریه «دوماهنامه میهن» که در فرانسه منتشر می‌شود برای نوشتن و کار خبرنگاری‌اش از عربستان سعودی پول دریافت کرده‌است. امروز هم دقیقا با همان یقین و اطمینان در فضای عمومی ادعایم را تکرار می‌کنم.

حضور فردی با ارتباطات مالی با دولتی خارجی در تحریریه هر مجله‌ای، موضوعی است که هر رسانه مستقلی را به واکنش و تحقیق وادار می‌کرد. چه رسد به دولت سعودی که دولتی متخاصم و از دلایل تحریم و فشار بر هشتاد میلیون ایرانی است. اما برغم گذشت هفده ماه از طرح چنین ادعایی، دوماهنامه میهن به همکاری با آقای اکبرین ادامه داده و هرگز توضیحی به افکار عمومی نداده و هرگز تحقیق و تفحصی درباره روابط مالی یکی از چهار عضو تحریریه‌اش با  سعودی نکرده‌است.

اکنون این سوال برای افکار عمومی مطرح شده‌است که آیا این عدم تحقیق و تفحص درباره روابط مالی محمد جواد اکبرین با سعودی و عدم شفافیت دوماهنامه میهن در این باره به این معنی است که این دوماهنامه ارتباط و همکاری با دول خارجی را امری مذموم نمی‌شمارد؟ یا اینکه دوماهنامه میهن و سه نفر عضو دیگر تحریریه هم خودشان منافع و دلایلی دارند که از تحقیق و تفحص درباره ارتباط و نفوذ سعودی با تحریریه‌اش خودداری می‌کنند.

آقای محمد جواد اکبرین هشت ماه پیش ادعا کرد که از من به خاطر افترا شکایت کرده. به رغم گذشت زمان اما هیچگونه نامه و ایمیلی درباره این شکایت دریافت نکرده‌ام. سه روز پیش آقای اکبرین  مدعی شده که علت عدم احضار اینجانب به دادگاه تغییر آدرس محل زندگی من بوده. مسلم است آقای اکبرین دروغ می‌گوید. هرکس که کوچک‌ترین آشنایی با مسایل حقوقی در کشورهای اروپایی داشته باشد می‌داند که وکیل و دادگاه و پلیس بوسیله هرگونه راه ارتباطی (ایمیل، تلفن، پیام در شبکه‌های اجتماعی) با شما تماس گرفته و به شما اخطار می‌دهد تا خود را در معرض دریافت شکایت قرار دهید. و در هشت ماه گذشته دریغ از یک ایمیل یا تلفن یا پیام حتی از وکیل، چه رسد به پلیس. آقای اکبرین دیروز مدعی شده که وکیل تقاضای فرستاده شدن آدرس جدید من به آدرس دوماهنامه‌ی میهن را کرده. امری که مسلم است دروغ است. هیچ وکیلی در شرایط عقل سلیم امکان ارتباط مستقیم و فیزیکی میان شاکی و متهم و بالا بردن امکان تنش را ایجاد نمی‌کند. اگر وکیلی چنین خواسته‌ای مطرح کرده باشد خودش مرتکب جرم شده.

با این حال، من تصمیم گرفتم برغم همه‌ی خطراتی که اعلام محل زندگیم به آقای اکبرین -که فردی با ارتباطات مشخص با دولت سعودی است- دارد، آدرس محل زندگیم را در اختیار مجله میهن و آقای اکبرین قرار بدهم. هم برای رسوا کردن هشت ماه دروغگویی عضو تحریریه‌ی دوماهنامه‌ی میهن، آقای اکبرین و هم به منظور افزایش توجه افکار عموم عمومی به پولهای کثیف دولت‌های ایران‌ستیز در فضای سیاسی و فکری و اجتماعی اپوزیسیون ایران. مسلم است در صورت بروز هرگونه خطر جانی و فیزیکی برای من  یا درز کردن محل زندگیم، افکار عمومی محمد جواد اکبرین و دوماهنامه میهن را مسوول خواهد دانست.

تا سیه روی شود هر که در او پول سعودی باشد.

با احترام

علی علیزاده

۲۴ فروردین ۱۳۹۸

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/GM5G5
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن