انتقال ۶۲۰۰ سیل زده خوزستانی به مناطق امن

صادق سلامت، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان از انتقال ۶ هزار و ۲۰۰ سیل زده به مناطق امن توسط بالگردها، قایق‌ها و خودروهای امدادی هلال احمر خوزستان خبر داد.

سلامت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: از چهارم تا بیست و چهارم فروردین ماه بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ سیل‌زده در مناطق مختلف استان خوزستان توسط ۶ فروند بالگرد و ۲۲ فروند قایق به مناطق امن انتقال یافته‌اند.

وی افزود: این افراد از مناطق سیل‌زده شهرستان‌های شوشتر، شوش، اهواز، دشت آزادگان، حمیدیه و دزفول به مناطق امن و اردوگاه‌های اسکان اضطراری و موقت انتقال یافته‌اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: زنان زائو، مردان و زنان سالخورده، کودکان و نوجوانان و اقشار آسیب‌پذیر بیشترین آمار انتقالی‌ها هستند.

وی افزود: در ۱۰ روز گذشته ۳۸۲ پرواز امدادی از آشیانه جمعیت هلال احمر خوزستان به مناطق سیل‌زده استان برای کمک به آسیب‌دیدگان انجام شده است.

سلامت با بیان اینکه ۶ فروند بالگرد در مناطق سیل‌زده خوزستان به کار گرفته شده است، تصریح کرد: این ۳۸۲ سورتی پرواز به مدت ۱۷۷ ساعت انجام شده و ۸۶۰ نفر از افراد گرفتار در سیل و مصدومان حادثه به مناطق امن و مراکز درمانی منتقل شده‌اند. در این پروازها، ۱۳۸ هزار کیلوگرم بار از قبیل اقلام امدادی و محموله‌های غذایی جابه‌جا شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۸۸۳ نفر توسط قایق‌های امدادی هلال احمر جابه‌جا و به نقاط امن منتقل شده‌اند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: همچنین دو بیمار که یکی از آنها کودک ۹ ماهه با مسمومیت و اسهال خونی شدید و یک مورد ترومای پا بوده‌اند، به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

سلامت عنوان کرد: در این مدت ۱۱ هزار کیلوگرم اقلام امدادی و ۳۰۰ کیلوگرم لوازم منزل آسیب‌دیدگان با قایق‌های امدادی جابه‌جا شده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا