گزارش| جمع آوری اسباب بازی برای کودکان سیل‌زده به همت خانه سینما

/ گفت‌وگوی انصاف نیوز با محمدرضا نیلی /

هنرمندان به همت خانه سینما طرح جمع‌آوری اسباب بازی برای کودکان سیل زده‌ی لرستان، گلستان و خوزستان را با حضور اقشار مردم برگزار کردند. این طرح تا بعداز ظهر ۲۶ فروردین ماه در خانه‌ی سینما برقرار است.

به گزارش خبرنگار انصاف‌نیوز، بعد از انتشار یک عکس تکان دهنده از مناطق سیل زده که کودکی برای بازی کردن به پارک رفته بود اما با آب گرفتگی پارک مواجه شد، اهالی خانه‌ی سینما با فکر رامبد جوان طرح کمکی برای کودکان سیل زده، که همان تهیه اسباب بازی بود راه اندازی کردند و بعد از انتشار آن در فضای مجازی هنرمندان و اقشار جامعه کمک‌های خود را به خانه سینما در خیابان بهار رساندند.

محمدرضا نیلی هنرپیشه‌ی پیشکسوت سینما که مسوول جمع آوری اسباب بازی کودکان بود به خبرنگار انصاف نیوز درباره‌ی این طرح گفت: هفته‌‌ی گذشته پس از انتشار عکس یک کودک سیل زده که به کنار پارک رفته بود تا بازی کند اما با آب‌گرفتگی پارک مواجه شده بود به همت رامبد جوان مجری برنامه‌ی خندوانه طرحی در خانه سینما تصویب شد که با جمع آوری اسباب بازی و ارسال آن به مناطق سیل زده کمک شود تا بچه‌ها روحیه، نشاط و شادی خود را حفظ کنند.

او همچنین در ادامه گفت: روز گذشته دو ماشین به مناطق سیل زده در لرستان و خوزستان ارسال شده و امشب هم یک ماشین دیگر ارسال می‌شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا کمک‌ها فقط اسباب بازی بوده یا کمک مالی دیگری هم شده گفت: در این مکان فقط اسباب بازی کودکان آورده می‌شود و بعضی از مردم هم در حد توان کمک ‌های مالی انجام دادند که بعد از دریافت، مبالغ صرف خرید اسباب بازی کودکان شد.

همچنین نیلی در پاسخ به اینکه از هنرمندان چه افرادی در این خیریه کمک کردند گفت: اکثر هنرمندان در این حرکت خیریه شرکت کردند که اگر اسامی آنها را نام ببرم ممکن است نام بعضی‌ فراموش شود، اما هنرمندانی مثل رامبد جوان، نگار جواهریان، پرویز پرستویی، حسن فتحی، فرشته طائرپور، اصغر همت، ایرج راد، ستاره و لاله اسکندری، حسن پورشیرازی و سایر هنرمندان چه در اینجا و چه از راه دور کمک‌های خود را به خانه سینما برای کودکان سیل زده رساندند.

از مسوول تحویل کمک‌های مردم به نفع کودکان سیل زده پرسیده شد که چرا این حرکت فقط در دو روز انجام می‌شود و آیا تمدید خواهد شد؟ محمدرضا نیلی پاسخ داد: قرار بود امروز روز آخر باشد اما با مساعدت خانه سینما روز ۲۶ فروردین هم تمدید شد و فردا هم کمک‌هایی اگر برسد آن را به مناطق سیل زده خواهیم رساند.

همچنین او افزود خانه سینما از ساعت ۱۰ صبح فردا تا ساعت ۱۸ اسباب بازی‌های کودکان سیل زده را دریافت می‌کند.

در ادامه‌ی گزارش تعدادی از کارکنان در سمت راست حیاط خانه سینما خیلی دقیق سالم بودن اسباب بازی‌ها را بررسی می‌کردند و در بسته‌های از پیش تعیین شده‌ای که هرکدام برای مناطق سیل زده‌ی خاصی بود می‌گذاشتند.

در این لحظه یک عده از هنرمندان تئاتر با وسایل اسباب بازی اعم از توپ، عروسک، پازل، اسباب بازی لگو در دستانشان به خانه سینما آمده و این لوازم را به منظور کمک به کودکان سیل زده به مسوولان آن محل تقدیم کرده و بعد از ثبت یک عکس یادگاری محل را ترک کردند.

علاقه‌مندان به کمک در این حرکت خیریه، می‌توانند تا روز ۲۶ فروردین در خانه سینما واقع در خیابان بهار خیابان سمنان اسباب‌بازی‌های ارسالی خود را تحویل مسوولان حاضر در آن مکان دهند.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: https://www.ensafnews.com/y4pIA
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن