درخواست اعاده دادرسی جعفر عظیم زاده

/ آخرین وضعیت پرونده‌ی جعفر عظیم زاده و پروین محمدی /

وکیل پروین محمدی و جعفر عظیم زاده، که نهم بهمن‌ماه بازداشت شده بودند، آخرین وضعیت پرونده‌ی آنها را تشریح کرده و از تصمیم برای اعاده دادرسی برای حکم جعفر عظیم زاده خبر داد.

جداری فروغی، در گفت‌وگو با انصاف نیوز، با تشریح سیر پرونده جعفر عظیم زاده گفت: جعفر عظیم زاده به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام»، به شش سال حبس محکوم شده بود که به آن معترض بود، از زندان آزاد شد و پس از آزادی متوجه شد پرونده‌ی دیگری برای او در دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان ساوه، تشکیل شده است. او در آن پرونده در شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب، به ۱۱ سال حبس به اتهام تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی محکوم شد.

این وکیل دادگستری افزود: پیرو صدور حکم و اعتراض ما در دادگاه تجدیدنظر اراک، از دو اتهام وارده تبرئه شد. بنابراین با توجه به اینکه جعفر عظیم زاده به عنوان یک شخص در دو دادگاه با اتهام واحد، یعنی تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی به شش سال زندان و در دادگاه دیگر تبرئه شده، موجبات اعاده دادرسی طبق قانون برای ایشان فراهم است و من در طی چند روز آینده با تقدیم درخواست اعاده دادرسی، به دیوان عالی کشور در این مورد اقدام خواهم کرد.

محمدعلی جداری فروغی درباره‌ی وضعیت پرونده موکل دیگر خود، پروین محمدی، گفت: او در تاریخ نهم بهمن ماه ۹۷ بازداشت شده و در تاریخ ۱۳ اسفند همان سال با قرار کفیل از زندان کچویی آزاد شد. درمورد اتهام وارده به موکل که ظاهرا «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده است، وقت نظارت برای خردادماه تعیین شده و پرونده در شعبه‌ی هفت بازپرسی دادسرای انقلاب پردیس در جریان رسیدگی است.

این وکیل دادگستری در پایان عنوان کرد: چرا فعالیت صنفی و دفاع از حقوق کارگران به اتهامات و محکومیت‌های مختلف ختم شود؟ به نظر من این احکام و محکومیت‌ها وجهه‌ی قانونی ندارد و در نتیجه به طور کلی فعالیت های صنفی باید از فعالیت‌های سیاسی و مشابه آن تفکیک شده و درمورد فعالیت‌های صنفی اصولا هیچ‌گونه اتهام و جرمی درنظر گرفته نشود.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/hEhit
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن