احمدی نژاد: حتی برای آب خوردن هم باید از آقا اجازه بگیریم؟

عباس امیری فر: آن خبر سایت بصیرت بود اما گردن من انداخته‌اند

سایت فرارو نوشت: بعد از آنکه یادداشتی در یکی از سایت‌های خبری با نام عباس امیری‌فر منتشر شد و حواشی بسیاری در پی داشت، این روحانی که مدتی زیادی از جمله نزدیک‌ترین افراد به محمود احمدی نژاد محسوب می‌شد، آن را تکذیب کرد، اما با این حال انتشار این یادداشت مجموعه‌ای اتفاقات را رخ داد که زمینه‌ساز تنش دوباره میان وی و افرادی مانند عبدالرضا داوری و علی اکبر جوانفکر دیگر نزدیکان محمود احمدی نژاد شد که حالا امیری فر طی گفتگو با فرارو به تشریح این ماجرا پرداخته است که در ادامه می‌خوانید:

مدتی قبل مطلبی منتسب به شما منتشر شد که حواشی بسیاری داشت. اما بعد از آن شما اعلام کردید که اصلا چنین مسائلی را مطرح نکرده بودید و الان هم قصد شکایت دارید. دقیقا چه اتفاقی رخ داده بود؟ 
ماجرا از این قرار است که یک خبری را سایت بصیرت منتشر کرده بود مبنی بر اینکه آقای احمدی‌نژاد گفتند انقلاب ۵۷ کار انگلیسی‌ها بود. بعد نمی‌دانم بر چه مبنایی سایت انصاف نیوز مطلبی را مبنی بر تائید این مسئله به بنده منتسب کرده بود. در صورتی که من اصلا با این سایت مصاحبه‌ای نداشتم و اصل ماجرا از سایت بصیرت آغاز شده بود و هیچ ارتباطی به من نداشت. بعد از این ماجرا طی صحبت‌هایی که با مسئولان سایت انصاف نیوز داشتم، قرار بر این شد که تکذیبیه بنده را هم منتشر کنند. آن‌ها این کار را انجام دادند، اما خیلی سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی توجهی به این تکذیبیه نکردند؛ لذا تصمیم گرفتم که از آن‌ها شکایت کنم.

خب ماجرایی که بین شما و دو نفر از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد رخ داده است چیست؟
بعد از انتشار این مطلب که منتسب به من شده بود، آقای جوانفکر در سایت دولت بهار یک سری فرافکنی‌ها انجام دادند و تهمت‌هایی را در خصوص بنده مطرح کردند که نشان دهنده آن است که ایشان خبر سایت انصاف نیوز را باور کردند و اصلا توجهی به تکذیبیه نداشتند. من هم از ایشان خواستم یا آن را اصلاح کنند یا من مجبورم از طریق مراجع قانونی این مسئله را پیگیری کنم. اما درباره آقای داوری موضوع این است که ایشان با من تماس گرفتند و گفتند که می‌دانند من چنین مسائلی را مطرح نکرده‌ام، اما با اینحال مکاتباتی را با سایت انصاف نیوز داشتند که حرف‌های مناسبی درباره بنده نزده اند؛ لذا مجبورم از آقای داوری هم شکایت کنم.

آیا تا اینجای کار صحبتی با آقای جوانفکر داشتید مبنی بر اینکه مطلب منتشر شده در انصاف نیوز ارتباطی به شما ندارد؟
بله اصلا ایشان در جریان هستند و تکذیبیه را خوانده اند، اما با این وجود به دلیل اینکه زورشان به سایت بصیرت نمی‌رسد و نمی‌توانند از آن‌ها شکایت کنند و همه این ماجرا را به گردن من انداخته اند. من الان مشکلم با این آقایان این است که چرا به دروغ اتهاماتی را علیه بنده منتشر و توهین کرده اند.

شما مدتی است که از محمود احمدی نژاد و نزدیکان وی فاصله گرفتید. مشکل از کجا آغاز شد؟ 
الان تقریبا سه سالی است که دیگر ارتباطی با این افراد ندارم. ماجرا هم از آنجایی آغاز شد که من پیش از آنکه مقام معظم رهبری از تریبون رسمی اعلام کنند که آقای احمدی نژاد را از حضور در انتخابات نهی کرده اند، من این مسئله را افشا کردم. بعد در فاصله آن ده روز که مقام معظم رهبری مشخصا آن را اعلام کند، این‌ها حملات بسیاری علیه من داشتند تا اینکه نهایتا رهبر هم آن را اعلام کردند و این آقایان کمی آرام گرفتند. اما عمده ماجرا که باعث شد من به طور کلی از آقای احمدی نژاد و نزدیکانشان فاصله بگیرم صحبت‌هایی نامناسبی بود که در خصوص امام و مقام معظم رهبری در جلسات خود مطرح می‌کردند. زیرا از همان ابتدا هم که ما در دولت بودیم گفته بودیم که خط قرمز ما مقام معظم رهبری است و هر کجا احساس کنیم که برخلاف فرمایشات ایشان عمل می‌شود خود را کنار می‌کشیم. یعنی من خیلی وقت است که رابطه خود را با این افراد قطع کردم و احتمالا این مطلبی که سایت بصیرت مطرح کرده اند برای جلسات اخیر آن‌ها است که اصلا من حضور نداشتم.

یعنی دقیقا چه صحبت‌هایی در این جلسات در خصوص امام و مقام معظم رهبری مطرح می‌شد؟
به عنوان مثال یکی از ماجرا‌ها در خصوص مصدق بود. امام در صحیفه نور عنوان کرده بودند که مصدق را یک مسلم نمی‌دانند، اما آقای احمدی نژاد بر این باور هستند که این صحبت، اما درست نیست و مصدق یک قهرمان ملی است و در مقابل رویکرد منفی نسبت به آیت الله کاشانی دارند که از نظر من اصلا قابل قبول نبود. در خصوص مقام معظم رهبری هم در یک جلسه من به ایشان گفتم که اگر قصد دارد گفتمان امام را تبیین کنند یا باید به موسسه نشر آثار امام مراجعه کنند یا از حضرت آقا سوال بپرسند تا ببینید ایشان این مسئولیت را برعهده آقای احمدی نژاد می‌گذارد یا خیر. در این جلسه حرف‌های من خیلی به ایشان برخورد و با ناراحتی گفتند: «یعنی ما حتی اگر می‌خواهیم آب بخوریم هم باید از آقا اجازه بگیریم؟» که من پاسخ دادم بله. امام یک جمله‌ای دارند که ثمره درس خارج ایشان است. می‌گویند: «ولایت مطلقه فقیه در اجرا مانند ائمه و پیامبر و حتی خدا است و تنها در مقام متفاوت هستند» یعنی باید بدون چون و چرای مطیع مقام معظم رهبری باشید؛ بنابراین ما از همان موقع از آن‌ها فاصله گرفتیم.

خب حالا شکایتی از این افراد انجام داده اید؟
خیر من یک فرصتی به آن‌ها دادم تا صحبت‌های خود را اصلاح و عذرخواهی کنند و سایت‌ها هم تکذیبیه را منتشر کنند. اگر این اتفاق رخ ندهد، قطعا وکیل می‌گیرم و این شکایت را از مراجع قانونی دنبال خواهم کرد.

روایت امیری فر از سخنان احمدی نژاد در ولنجک [+توضیح]

عباس امیری‌فر چه چیزی را تکذیب کرد؟

عباس امیری فر: شکایت می‌کنم

دو موضع درباره‌ی جملات منتسب به احمدی نژاد

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

پیام

  1. ديدى انصاف جون ؟! عرض كردم كه حرفهاى اين شخص ارزش انتشار ندارد. از اينها گذشته اين شخص مدعى بود كه محموت بدتر از اينها را راجع به امام و رهبرى گفته در حاليكه بنده خدا يك سؤال استفهامى از شيخنا پرسيده و در مورد آن جمله اشتباه هم نظر خودش را گفته ، حالا اين كجايش بدتر بود ؟! شاه بيت سخنانش آنجاست كه براى دولت اوس محموت شرط تعيين كرده ! يعنى آن موقع كه محموت بر زمين و زمان حكم ميراند و كسى را ياراى نُطٌق كشيدن نبود !

  2. ای خداپدر این بداقبالی را لعنت کند تا بر توسن قدرت سواری همه دست بکمر مطاعند ولی از مرکب که فرود امدی ………

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا