اشتباه توئیتری، پایگاه های داعش را لو داد

روزنامه انگلیسی “گاردین” نوشت: “مارک تایلر” شهروند نیوزیلندی که در سال 2012 برای پیوستن به داعش به سوریه رفت، خود را “ابوعبدالرحمن” نامید.
به گزارش العالم وی پس از رسیدن به سوریه، ویدیویی ضبط کرد که آن گذرنامه نیوزیلندی خود را به آتش کشید.
یکی از پژوهشگران، در اوایل ماه دسامبر گذشته با بررسی این ویدیو مشخص کرد که این ویدیو در منزلی در یکی از مناطق اطراف شهر رقه در سوریه فیلم برداری شده است.
پس از فاش شدن این اشتباه، ابوعبدالرحمن ناچار شد 45 پست خود را در هفته جاری حذف کند، زیرا همه این پست ها دارای مکان نما بودند.
به نوشته روزنامه گاردین، بسیاری از افرادی که از کشورهای غربی نظیر فرانسه، کانادا و انگلیس به گروه های تروریستی به ویژه داعش پیوسته اند، مرتکب همین اشتباه شده اند و اطلاعاتی که خودشان منتشر کرده اند، نهادهای قضایی را در تامین اسناد و مدارک اثبات اتهامات وارده به آنان یاری می کند. این اطلاعات همچنین نقش به سزایی در افشای محل اختفا و پایگاه های داعش دارد.
ابوعبدالرحمن پیش از این با منتشر کردن ویدیویی در یوتیوب، دلایل عزیمتش به سوریه را توضیح داده و تاکید کرده بود که تا وقتی کشته شود، همچنان در سوریه خواهد ماند.
پلیس نیوزیلند، ابوعبدالرحمن را از سال 2009، پس از دیدار با یک نیوزیلندی تندرو به نام “مسلم بن جون” در یمن، تحت نظر گرفت. بن جون، در سال 2013، در یک حمله هوایی، به همراه یک استرالیایی به نام “کریستوفر هاروارد” به هلاکت رسید.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا