“رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان” برگزار شد

نخستین دور از “رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان” در دانشگاه علوم قضایی برگزار شد.

به گزارش پژوهشکده شورای نگهبان، دور اول رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان روز های پنج شنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ فروردین در دانشگاه علوم قضایی و خدمات اداری و با حضور تیم های شرکت کننده، اساتید راهنما و داوران رقابت برگزار شد.

در این دور از رقابت ۵۰ تیم دانشجویی از دانشگاه‌های سراسر کشور به همراه یک نفر استاد راهنما حضور داشتند که گروه های شرکت کننده متناسب با جدول زمان بندی اعلام شده به رقابت پرداختند. گروه‌ها در این دور از رقابت در زمان ۹۰ دقیقه‌ای همانند شورای نگهبان تشکیل جلسه داده و اقدام به بررسی مصوبات و استفساریه های از پیش طراحی شده توسط کارگروه محتوایی مسابقات کردند.

این دور از رقابت با حضور سه نفر از اعضای حقوق دان شورای نگهبان- سیامک ره پیک عضو حقوق دان شورای نگهبان و ریاست پژوهشکده شورای نگهبان،‌ سام سواد کوهی فر عضو حقوق دان شورای نگهبان و نجات الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان- برگزار شد.

در این دور از رقابت، هیئت داوری چند نفره حضور داشتند که به بررسی نحوه تشکیل جلسه، رعایت تشریفات،‌کیفیت استدلالات ودر نهایت رای نهایی و مکتوب می پرداختند. داوران حضور یافته در این رقابت ، عموما از اساتید برجسته حقوق عمومی از دانشگاه های تهران، شهیدبهشتی، علامه طباطبایی، علوم قضایی و خدمات اداری،‌ امام صادق (ع) و … بودند.

دور دوم از رقابت علمی شبیه سازی شورای نگهبان، در روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری (۵ و ۶ اردیبشهت ماه) برگزار می‌شود که در این دور از رقابت‌ها پس از جمع بندی داوران و اعلام نتایج، بیست گروه حضور خواهند داشت.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن