درخواست بازشماری آرای انتخابات اتاقهای بازرگانی

جمعی از نامزدهای انتخابات اتاقهای بازرگانی کشور در بیانیه‌ای با زیر سوال بردن سلامت این انتخابات، خواستار برخورد با «متخلفین» و بازشماری بخشی از آرا شده‌اند.

در این بیانیه که نسخه‌ای از آن به انصاف نیوز ارسال شده، آمده است: «اتاق بازرگانی با چالش جدی در انتخابات اخیر مواجه شده است. انتظار می‌رفت که انتخابات این اتاق از سایر انتخابات سالم‌تر و دموکراتیک‌تر برگزار شود و تمهیداتی جهت حضور حداکثری اعضای در انتخابات فراهم شود».

این بیانیه را نمایندگان نامزدهای معترض از اتاق شیراز، ساری، اهواز، خرمشهر، ارومیه، سنندج، خرم آباد و تهران امضا کرده‌اند.

در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: متاسفانه تصمیمات ناصواب شورای عالی نظارت بر انتخابات به روسای اتاقها و عدم نظارت انجمن نظارت بر کارتهای عضویت باعث شد تا امکان سوءاستفاده‌ی بعضی از روسای اتاقها میسر شو و در بیش از ۹۰ درصد اتاقها «لیست روسای اتاقها» برنده‌ی مطلق انتخابات شود و انجمن نظارت که وظیفه‌اش نظارت بر انتخابات و رسیدگی به اعتراضات و شکایت‌ها است، متاسفانه به هیچ یک از اعتراضات و ابهامات رسیدگی نکرده و لقب ضعیف‌ترین انجمن نظارت بر انتخابات را شایسته‌ی خود کرد.

نویسندگان بیانیه، «عملکرد شبهه انگیز و برگزاری انتخابات غیرشفاف» را باعث خدشه‌دار شدن اعتبار اتاقها در بین فعالان اقتصادی و حاکمیت خوانده‌اند و خواستار وارد شدن شورای عالی نطارت در قبال اعتراضات شده‌اند که در غیر اینصورت «فعالان اقتصادی چاره‌ای جز رجوع به قوه قضاییه و نهادهای نظارتی ندارند».

آنها در ادامه ضمن درخواست برخورد با کسانی که «متخلفین» خوانده‌اند، چند مورد را به عنوان خواسته‌های مشخص خود مطرح کرده‌اند:

۱ – بررسی نحوه‌ی صدور کارتهای عضویت با توجه به آیین نامه‌های شورای عالی نظارت و تبدیل کارتهای بازرگانی به عضویت در اسفندماه ۱۳۹۷

۲ – بررسی نرم‌افزار و سخت‌افزار و صلاحیت شرکت مجری برگزاری انتخابات الکترونیکی اتاق

۳ – بررسی میزان کمک نقدی اتاقها خصوصا به تسکل‌ها در سال ۱۳۹۷ و تاثیر آن بر نتایج انتخابات

۴ – بررسی پرونده‌ی عضویت منتخبین و صلاحیت حرفه‌ای آنان

۵ – بازشماری آرای الکترونیکی به صورت دستی (درصدی از آرا)

۶ – کنترل لیست رای دهندگان بر مبنای لیست‌های موجود و راست آزمایی حضور رای دهندگان در پای صندوق رای (کنترل امضا و اثر انگشت)

۷ – بررسی موضوع هک سامانه‌ی عضویت اتاق بازرگانی به فاصله‌ی کمی از انتخابات، با توجه به اینکه اطلاعات این سامانه شامل کلیه‌ی اطلاعات تجاری فرامرزی کشور است، توسط چه کسانی و به چه منظور هک شده است؟

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/dJC13
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن