هشدار نیروی‌دریایی‌ایران به کشتی‌های آمریکایی

یک منبع در نیروی دریایی عراق اعلام کرد که ناوگان دریایی ایران بامداد امروز هشدارهای شدید اللحنی را به کشتی های آمریکایی حاضر در شمال خلیج فارس فرستاد.
به گزارش فارس، یک منبع آگاه در نیروی دریایی عراق امروز (سه شنبه) اعلام کرد که نیروی دریایی ایران از طریق بی سیم هشدارهایی شدیداللحن به زبان های انگلیسی، فارسی و عربی برای کشتی های آمریکایی مستقر در شمال خلیج فارس پس از اقدام یکی از این کشتی ها مبنی بر بازرسی یک قایق ماهیگیری ایرانی ابلاغ کرد.
این منبع در گفت وگو با پایگاه خبری «السومریه نیوز» گفت: یکی از کشتی های نظامی آمریکایی حاضر در شمال خلیج فارس، شب گذشته یک قایق ماهیگیری ایرانی را مورد بازرسی قرار داد که این مسئله اعتراض ناوگان دریایی ایران را برانگیخت و به همین دلیل بامداد امروز از طریق بی سیم هشدارهایی را به زبان های فارسی، عربی و انگلیسی برای ناوگان دریایی آمریکایی حاضر در شکال خلیج فارس ابلاغ کرد.
وی افزود که این پیامهای هشدار را تمام کشتی های تجاری و مراکز مخابراتی دریایی در منطقه دریافت کردند. در این پیامها با قاطعیت از یگان های دریایی آمریکایی خواسته شده که چنین اقداماتی را تکرار نکنند.
این منبع که خواست نامش فاش نشود گفت: نیروهای دریایی ایران همچنین مجموعه اقداماتی فوری از جمله تصمیم برای تشدید حضور ناوگان نظامی در برخی مناطق و تمرین نظامی از ساعت 14 ظهر تا 16 عصر در ورودی خور موسی در مناطق آبی ایران  را اتخاذ کرد.
انتهای پیام

کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا