هاشمی: بعضی جاهلان به آتش تفرقه می دمند

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار جمعی از فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان خوزستان، با تبریک میلاد حضرت محمد(ص) و امام صادق(ع)، تفرقه را آتشی در دامان مسلمانان دانست و گفت: شاید دشمنان این آتش را روشن کرده‌اند، اما می‌بینیم که بعضی از جاهلان در درون جوامع اسلامی، به این آتش می‌دمند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با یادآوری و ابراز تأسف از اوضاعی که این روزها در بعضی از کشورهای اسلامی حاکم است، «فرِّق تسد» را نقشه و شعار استعمارگران برای استیلای بر مسلمانان خواند و گفت: شرایط امروز حاکم بر مسلمانان، درست بر خلاف برنامه‌ها، گفتار و رفتار پیامبر اسلام است.
به گزارش جماران به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به موقعیت جغرافیایی، منابع غنی زیرزمینی، آب‌های مناسب، اراضی بسیار مرغوب و بالاتر از همه مردم وفادار به انقلاب اسلامی، گفت: از سال‌های قبل از پیروزی انقلاب و بعدها، مخصوصاً در زمان جنگ نسبت به نقطه نقطه استان خوزستان آگاهی دارم و می‌دانم که این خطه، غرق در نعمت‌های خداوندی است.
ایشان زندگی مسالمت آمیز اعراب و غیر عرب‌ها در خوزستان را تابلویی از زندگی برادرانه ایرانیان دانست و گفت: سند وفاداری مردم خوزستان، شهدای آنان هستند که بر تارک تاریخ آنها می‌درخشند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر حق مردم خوزستان برای برخورداری از زندگی مناسب، به طرح‌های دوران سازندگی در این استان، مخصوصاً مهار آب‌ها اشاره کرد و گفت: می‌دانستم که اگر نگذاریم آب و زمین خوزستان شور شود، مردم خوزستان با کار و کوشش،‌ کام خود و همه مردم ایران را شیرین می‌کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، تبعیض بین قومیت‌های متعدد ایرانی را خیانت به مکتب اسلام، مذهب تشیع و ایران اسلامی دانست و گفت: ایران برای همه ایرانیان و برای همه قومیت‌های ملی و مذهبی است و هیچ‌کس حق ندارد با تحریک و تبعیض، موجبات ناراحتی مردم را فراهم نماید.
ایشان اختلافات را برای هر مجموعه‌ای مخل دانست و به کاهش قیمت نفت اشاره کرد و گفت: اگر حاکمان کشورهای اسلامی به جای دامن زدن به اختلافات، در تعاملات بر مشترکات تأکید می‌کردند، نفت که سرمایه اصلی کشورهای اسلامی است، این‌گونه بازیچه سیاسی دیگران نبود.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، وحدت را ضروری‌ترین و فوری‌ترین نیاز مسلمانان، مخصوصاً ایرانیان مسلمان در شرایط فعلی توصیف کرد و گفت: می‌توانیم کشور خود را با مواهب بسیار خدادادی بسازیم و حق همه قومیت‌ها را بدهیم و بدانیم که تفرقه، تلخ‌ترین و وحدت شیرین‌ترین میوه باغ اسلام است.
در آغاز این دیدار آقایان قاسم عموری، شدید زاده و دکتر کیانفر، با ارائه گزارشی از اوضاع اقتصادی، فرهنگی و سیاسی استان خوزستان، به بیان دیدگاه‌های خویش در خصوص مسایل مختلف پرداختند.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن