برکناری‌های بی سروصدا در صندوق بازنشستگی

سایت مدارا در مطلبی با عنوان “برکناری‌های بی سروصدا در صندوق بازنشستگی” نوشت: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، مدیران کل حراست و روابط عمومی این صندوق را برکنار کرد.

میعاد صالحی حافظ و قاری قرآنی است که در دوره محمود احمدی نژاد از طریق کامران دانشجو به احمدی نژاد معرفی و چندین حکم مدیریتی از او دریافت و  مدتی نیز او به عنوان مدیر شبکه قرآن انتخاب شد.

در دولت جدید نیز او سمت های اقتصادی خود را ابتدا از مشاوری وزیر صمت آغاز کرد و پیش از این حکم نیز مشاور شریعتمداری در وزارت صنعت، معدن و تجارت بود که با آمدن شریعتمداری به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صالحی را با خود به این وزارتخانه آورد و در اقدامی عجب و بدون تخصص و تجریبات لازم به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشتگی کشوری منصوب کرد.

صالحی در اولین اقدام خود آیدین مولازاده، مدیرکل امور اداری صندوق و بازرس ویژه مدیرعامل که در بازدید از مناطق سیل زده لرستان به سر می‌برد به سبک احمدی نژاد برکنار کرد.

نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در اولین هفته کاری مجلس در سال ۹۸ نسبت به این انتصاب از سوی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی واکنش نشان داده و خواستار توضیح شریعتمداری درباره این انتصاب غیر تخصصی شدند.

محمد حسن نژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در گفتگو با مدارا از مخالفت دولت با این انتصاب خبر داد اما با وجود مخالفت های نمایندگان مجلس و دولت سید میعاد صالحی مدیرعامل صندوق بازنشستگی در اقدامی محمد رضا افشار، مدیرکل روابط عمومی صندوق بازنشستگی و عزیز رضایی، مدیر کل دفتر مرکزی حراست صندوق را در سکوت خبری برکنار کرد.

اقدامی که در هیچ رسانه‌ای خبری از آن منتشر نشد و حتی سایت رسمی صندوق نیز اشاره‌ای به آن نداشت در حالی که وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل جدید مدام در گفتگو با رسانه ها بر شفاف سازی در زیر مجموعه های خود تاکید دارند و اما در عمل نه تنها پایبند به شفاف سازی نبوده بلکه نسبت به تغییرات مدیران پنهان کاری نیز می‌کنند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا