خرید تور نوروزی

توضیح وزیر علوم درباره‌ی شهریه دانشجویان افغانستانی

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص شیوه پرداخت شهریه توسط دانشجویان افغانستانی توضیحاتی ارائه کرد.

غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به این موضوع که شهریه دانشجویان افغان در ایران بنا شد به ریال  پرداخت شود، اما طبق گفته برخی دانشجویان شهریه‌ها به دلار اخذ می‌شود، گفت: آن دسته از دانشجویان افغان که شهریه را بر اساس دلار پرداخت می‌کنند، باید طی نامه‌ای اعلام کنند که از کدام دانشگاه هستند تا بررسی‌های لازم برای رسیدگی به مشکل آنها صورت بگیرد. همچنین باید قید شود که چه زمانی به ایران ورود پیدا کرده‌اند و در دانشگاه مشغول تحصیل هستند.

وزیر علوم ادامه داد: این مساله شامل دو گروه می‌شود؛ گروه اول دانشجویانی هستند که والدینشان اهل افغانستان‌اند، اما در ایران  ساکن هستند و از اینجا درآمد دارند. گروه دوم دانشجویانی هستند که والدینشان در کشور افغانستان هستند، اما خودشان برای تحصیل به ایران آمده‌اند و این گروه جزو آن گروهی نیستند شهریه را به ریال پرداخت می‌کنند. پرداخت شهریه به صورت ریالی صرفا برای آن دسته از دانشجویانی است، که والدین‌شان از ایران درآمد دارند.

غلامی با بیان اینکه آن دسته از  دانشجویان افغان که مشکل پرداخت شهریه به دلار را دارند، باید به صورت مکتوب مشکل‌شان را بیان کنند،  گفت: دانشجویانی که پدر و مادرشان در ایران هستند و اینجا مشغول به کارند، مساله‌شان را به ما منتقل کنند تا ببینیم که اگر اقامت قانونی دارند، کمکشان کنیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان اظهار داشت: دانشجویان می‌توانند از طریق معاونت بین‌الملل وزارتخانه و یا از طریق سازمان امور دانشجویان قسمت “دانشجویان خارجی” این مشکل را پیگیری کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا