خرید تور تابستان

استعفای محمد سرافراز از شورای فضای مجازی

محمد سرافراز رییس پیشین صداوسیما که اظهارات اخیر او جنجالی شده، از شورای فضای مجازی استعفا داد.

او روز پنجشنبه در پاسخ به تماس تلفنی خبرنگار انصاف نیوز در این باره، استعفای خود در نامه‌ای نامتعارف به رهبری را تایید یا تکذیب نکرد.

«شهرزاد میرقلی خان» بازرس ویژه‌ی او در زمان ریاست سرافراز بر صداوسیما، در روزهای گذشته فیلمی [لینک] را در فیسبوک منتشر کرد که نشان می‌داد آقای سرافراز در سفری به عمان، کشوری در حاشیه‌ی خلیج فارس، اسنادی را به او داده است. فیلم مربوط به دو هفته پیش است. [لینک]

خانم میرقلی خان حدود دو سال پیش به صورتی غیرمعمول از کشور خارج شد و چند روز پس از آن سرافراز هم از ریاست صداوسیما استعفا داد. دلیل آن هنوز در حد گمانه زنی و شایعه باقی مانده است.

پس از انتشار فیلم اخیر، میرقلی خان و سرافراز نشانه‌هایی از اختلافات را علنی کرده‌اند. میرقلی خان می‌گوید که اسناد مربوط به زندانی بودنش در آمریکاست. چند سال پیش میرقلی خان در آمریکا متهم به همکاری با ایران در خرید تجهیزاتی شده بود که از نظر آمریکا برای ایران ممنوع بود.

در آن سال‌ها که گفته می‌شد میرقلی خان در زندان است، دستگاه دیپلماسی ایران بارها به صورت علنی خواستار آزادی او شده بود. پس از آزادی یعنی حدود 10 سال پیش، میرقلی خان در شبکه‌ی پرس‌تی‌وی مشغول به کار شد. سرافراز که در آن زمان رییس این شبکه بود و چند سال پس از آن به ریاست صداوسیما رسید که بسیار کوتاه بود.

مصاحبه‌ی تصویری دو روز پیش سرافراز با عبدالرضا داوری، از نزدیکان احمدی نژاد، جنجالی شده است [لینک فیلم] [لینک واکنش‌ها]. او به صورتی صریح ادعاهایی را درباره‌ی فساد در صداوسیما و ارتباط آن با برخی نهادها و اشخاص مطرح کرده است.

بازتاب اظهارات جنجالی سرافراز در توییتر

“سرافراز نمی‌توانست با گروه‌های مختلف تعامل کند”

چرا شهرزاد میرقلی‌خان «عکس سرافراز» را تکذیب نکرد؟

خروج ناگهانی بازرس ويژه سرافراز از کشور

پول صداوسیما کجا خرج می‌شود؟

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا