واکنش سخنگوی شورایعالی امنیت ملی به بیانیه جان بولتون

«کیوان خسروی»، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی در واکنش به بیانیه جان بولتون درباره اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به منطقه گفت: بولتون فاقد فهم نظامی و امنیتی است و اظهارات وی بیشتر جنبه خودنمایی دارد.

به گزارش ایرنا،  خسروی در واکنش به بیانیه بولتون در خصوص اعزام ناو هواپیمابر ابراهام لینکلن به منطقه با هدف اعلام پیام به ایران اظهارداشت: براساس رصد دقیق نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن ۲۱ روز قبل وارد دریای مدیترانه شده است و بیانیه بولتون استفاده ناشیانه از یک رویداد سوخته برای جنگ روانی است.

خسروی با اشاره به ناکامی های مستمر ارتش آمریکا در مواجهه با بحران های منطقه ای خاطرنشان کرد: بعید است فرماندهان و بدنه ارتش آمریکا تمایلی به آزموذدن توانمندی های اثبات شده نیروهای مسلح ایران داشته باشند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری سی ان بی سی (cnbc) آمریکا روز دوشنبه نوشت: مشاور امنیت ملی آمریکا تهدید کرد که ایالات متحده یک نیروی تهاجمی برای خاورمیانه و به منظور ارسال پیام واضح به ایران اعزام کرده است که هر گونه حمله به منافع ایالات متحده و یا متحدانش را با ‘ نیروی ضربتی’ مواجه خواهد کرد و گفته که امریکا این تصمیم را در پی برخی نشانه ها، تحرکات و هشدارها گرفته است.

جان بولتون: آمریکا به دنبال جنگ با ایران نیست اما…

تحلیل گاردین از بیانیه اخیر بولتون علیه ایران

واکنش وندی شرمن به بیانیه جدید جان بولتون علیه ایران

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن