بیشترین خواسته‌ی کاربران توییتر از وزیر ارتباطات چیست؟

سیتنا نوشت: کاربران #توییتر_فارسی از وزیر ارتباطات چه درخواست‌هایی داشته‌اند؟ وزیر ارتباطات در سال ۹۷ بیشتر از ۱۵۳ هزار بار در توییتر منشن شده است. بخش زیادی از منشن‌های کاربران به محمدجواد آذری جهرمی، پیرامون ۴ موضوع #فیلترینگ، #تلگرام، #شفافیت و #حق‌الناس بوده‌اند.محمدجواد آذری جهرمی به‌دنبال پست گذاشتن در توئیتر، به برخی از کاربران نیز پاسخ توئیتری می‌دهد و این چرخه باعث شده است تا کاربران وزیر ارتباطات را منشن(اشاره) کرده و برخی درخواست‌های خود را از طریق این شبکه اجتماعی فیلتر شده دنبال کنند.

اما وزیر ارتباطات چند بار در یک سال گذشته منشن شده و کاربران دقیقاً خواستار چه چیزی بوده اند؟ بر اساس آماری که با بررسی در توئیتر فارسی توسط دیجیاتو و واکاویک سرویس پردازش هوشمند متن انجام شده است، وزیر ارتباطات در طول سال گذشته بیشتر از ۱۵۳هزار بار توسط کاربران توئیتر فارسی منشن شده است.

طبق آمار ارائه شده، تعداد منشن ها(اشاره ها) ۱۵۳هزار و ۵۴۱مورد بوده است که در این میان داغ‌ترین موضوع‌ها حول محور فیلترینگ بوده است. این آمار نشان می‌دهد که ۲۹٫۶۱درصد اشاره‌ها به موضوع فیلترینگ اختصاص داشته و البته اگر بخواهیم گرایش احساسی کاربرانی که این منشن‌ها را انجام داده‌اند هم بررسی کنیم باید بگوییم که ۷۵٫۲۱درصد آنها احساس منفی نسبت به فیلترینگ داشته‌اند.
تلگرام دومین موضوع داغ درخواست‌های توئیتری کاربران از وزیر ارتباطات در سال گذشته بوده و آمار نشان می‌دهد که ۱۸٫۴۳درصد منشن‌های کاربران به این موضوع اختصاص داشته و البته ۸۷٫۵۳درصد نسبت به آن احساس منفی داشته‌اند.

شفافیت هم سومین درخواست پرطرفدار توئیتری کاربران از آذری جهرمی بوده است به گونه‌ای که ۱۱٫۶۴درصد منشن‌ها به این موضوع اختصاص داشته است. البته باید گفت که ۷۸٫۵۲درصد این کاربران نسبت به موضوع شفافیت احساس مثبت داشته‌اند.

حق الناس نیز چهارمین موضوع پرطرفداری است که توسط کاربران توئیتر فارسی منشن شده و این رقم به ۷٫۳۶درصد می‌رسد. همچنین باید گفت که گرایش احساسی ۸۱٫۷۵درصد کاربرانی که این موضوع را منشن کرده‌اند هم مثبت بوده است.

گفتنی است که وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات بارها برای جلوگیری از فیلترینگ تلاش داشته و موضوع شفافیت و حق الناس نیز از موضوع‌هایی است که بر آن تأکیدی ویژه داشته است.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/uljxy
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن