فرانسه ناو هواپیمابر به خلیج فارس اعزام می‌کند

رییس جمهور فرانسه اعلام کرد، ناو هواپیمابر فرانسوی شارل دو گل برای استفاده در جهت حمایت از عملیات نظامی علیه داعش در عراق آماده است.
 
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه طی سخنرانی خود بر عرشه این ناو هم زمان با اعزام آن از ساحل جنوبی فرانسه در مدیترانه گفت: با استفاده از ناو شارل دو گل اطلاعات گران بهایی به دست خواهیم آورد.
 
وی افزود: ممکن است ما در صورت لزوم در عراق عملیات هایی را حتی شدیدتر و کارآمدتر اجرا کنیم و این ناو هواپیمابر هم همکاری نزدیکی با نیروهای ائتلاف خواهد داشت.
 
رییس جمهور فرانسه در ادامه اظهاراتش با اشاره به درگیری ها و فعالیت گروه های تروریستی در آفریقا بر کاهش نیروهای کشورش در جمهوری آفریقای مرکزی تاکید کرد. فرانسه تا کنون ۲۰۰۰ نیرو به این کشور اعزام کرده است.
 
این ناوهواپیمابر بزرگترین ناوجنگی اروپا در ائتلاف علیه داعش و تنها کشتی اتمی فرانسه است. ناو شارل دوگل می تواند بین ۲۰ تا ۲۵ هواپیما را از جمله جنگنده های “سوپر اتندارد” را حمل کند.
 
یک منبع نظامی فرانسوی به رویترز گفت که این ناو هواپیمابر ۲۶ جنگنده حمل می کند و یک ناوچه مخصوص پدافند هوایی، یک زیردریایی اتمی، و یک کشتی حامل سوخت آن را همراهی می کند.
 
انتظار می رود این ناو برای انجام عملیات های ضد گروه داعش در سریع ترین زمان ممکن یعنی تا اواخر ماه مه در محل خود مستقر شود.
 
فرانسه اولین کشوری بود که برای حملات هوایی علیه داعش به ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا پیوست.
 
در همین حال گفته می شود فرانسه به عنوان بخشی از تجهیزاتش جهت انجام عملیات در عراق حدود ۸۰۰ نیرو، ۹ جنگنده، یک هواپیمای گشت زنی شناسایی و یک هواپیمای سوختگیری را در پایگاه خود در امارات متحده عربی مستقر کرده است. این کشور هم چنین شش جنگنده خود را در اردن مستقر کرده است.
 
هم زمان این کشور اروپایی که اخیرا مورد حملات تروریستی واقع شد بیش از ۳۰۰ نیروی زمینی را برای انجام عملیات های ضد تروریستی علیه شبه نظامیان مرتبط با القاعده در منطقه ساحل صحرا مستقر کرد. 
انتهای پیام

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *