انتقاد به برنامه‌های لحظات پیش از افطار امسال صداوسیما

فرید سیدی در یادداشت ارسالی به انصاف نیوز درباره‌ی برنامه‌ی لحظات پیش از افطار در شبکه یک صداوسیما با نام «دعوت» نوشت:

برنامه‌های لحظات پیش از افطار امسال صدا و سیما چنگی به دل مخاطبین نمی‌زند!

ابتدای ماه مبارک رمضان با وجود اعلام رسمی روابط عمومی کل صداوسیما مبنی بر اجرای برنامه‌ی پیش از افطار شبکه سه، توسط بنیامین بهادری، این برنامه روی آنتن نرفت و در این میان برخی از کارشناسان، مخالفت معاونت سیما با روی آنتن رفتن این برنامه را تأیید کردند و برخی دیگر از عدم تجربه‌ی کافی بنیامین بهادری در اجرای برنامه زنده تلویزیونی خبر دادند و تعدادی از منابع نیز، متناسب نبودن نفس حضور یک خواننده در مقام مجری آن هم برای یک ویژه برنامه پیش از افطار را مهمترین دلیل عدم پخش این برنامه دانستند. در این بین روابط عمومی معاونت سیما در گفت و گو با ایرنا، هیچ کدام از این دلایل را نه تأیید کرد و نه رد کرد!

اما این روزها اجرای برنامه دعوت که در هنگام افطار از شبکه یک سیما پخش می‌شود، برعهده حجت الاسلام برمایی گذاشته شده است!

فارغ از میزان مبلغ میلیونی که قرار است برای هر شب اجرا، به جناب برمایی بدهند در حالیکه سازمان با مشکلات مالی شدیدی مواجه است و حتی گفته می‌شود برنامه اسپانسر اصلی خود را از دست داده، نفس حضور یک روحانی به عنوان مجری در این برنامه زیبنده یک طلبه و روحانی نیست، چراکه جایگاه اصلی و واقعی خود را از دست داده است.

یادم آمد که سالها قبل وقتی یکی از دوستان طلبه در جلسه‌ای در حضور مقام معظم رهبری به قرائت مدحی برای اهلبیت علیهم السلام پرداخته بود و آقای لاریجانی که آنوقت مدیر سازمان بود قصد داشت تا ایشان را برای اجرای برنامه در تلویزیون دعوت کند، حضرت آقا رئیس وقت سازمان را از این کار نهی کرده بودند و خطاب به آن طلبه فرموده بودند: عزیزم خوب درس بخوان. مبادا این حرف‌ها مسیرت را عوض کند و بجای درس دنبال این کارها بروی!

اتفاقی که این روزها در صدا و سیما افتاده دقیقاً همین است که طلبه‌ای در اوقات نزدیک افطار عبایش را از دوش برداشته و به مقتضای جایگاه مجری برنامه، با میهمان زن بگو بخند دارد و از چند و چون رابطه‌شان و نحوه آشنایی ازدواج آن‌ها می‌پرسد و خانم هم در پاسخ نداشتن فالور زن در صفحه مرد را دلیل انتخابش می‌داند و مجری هم سعی وافری می‌کند تا بتواند با حرف‌ها و شوخی‌هایش لحظات شادتری برای بینندگان به وجود بیاورد!

قطعاً جایگاه واقعی این طلبه حضور در این گونه برنامه‌ها بعنوان کارشناس، و آنهم برای هدایت جوان‌ها و مردمی که این برنامه را می‌بینند و در مسیر زندگی نیاز به راهنما و مشاور دارند هست ولی در جایگاه شخصی مثل احسان علیخانی، نیست!

انتهای پیام

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن