نامه‌ی عربستان به شورای امنیت علیه ایران و انصارالله 

عربستان سعودی در نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل مدعی شد که مسئولیت کامل حمله پهپادی اخیر به تاسیسات نفتی این کشور، بر عهده انصارالله یمن و ایران است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از شبکه خبری «آر تی عربی» روسیه، «عبدالله المعلمی»، نماینده دائم عربستان سعودی در سازمان ملل متحد امروز (چهارشنبه) در نامه ای به شورای امنیت، ادعا کرد که مسئولیت کامل حمله پهپادی اخیر به تاسیسات نفتی این کشور را جنبش انصارالله یمن و ایران بر عهده می گیرند.

در این نامه که شبکه خبری «العربیه» عربستان منتشر کرده، ریاض اذعان کرده که انصارالله یمن در حمله اخیر به تاسیسات این کشور از هفت هواپیمای بدون سرنشین استفاده کردند.

این در حالی است که «ترکی بن عبدالله الشبانه»، وزیر اطلاع رسانی عربستان نیز پس از جلسه شب گذشته هیئت دولت به ریاست ملک «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه این کشور، در یک بیانیه حاوی ادعاهای تکراری علیه ایران عنوان کرده بود: شورای وزیران در این جلسه خاطر نشان ساخت که اقدامات خرابکارانه علیه تاسیسات حیاتی از جمله حمله اخیر به دو خط انتقال نفت، تنها عربستان را هدف قرار نداده بلکه امنیت اقتصاد و صادرات انرژی در جهان را هدف قرار داده است؛ شورای وزیران همچنین بر اهمیت مبارزه با همه گروه های عامل چنین اقداماتی از جمله شبه نظامیان حوثی تحت حمایت ایران تاکید کرد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن