انتقادی به نقد تند استاندار خوزستان

سید عدنان محمدی در یادداشت ارسالی به انصاف نیوز درباره‌ی یادداشت «کاسه صبر مردم و لبریزی سد کرخه» [لینک] نوشت:

ماندانا روزنامه‌نگار آبادانی! چرا سعی می‌کنید اشتباهی که بخاطر فشار مسوولیت و بی‌خوابی‌ها و سختی‌ها و دیدن دردهای مردم و انتظاراتی که به هزار بهانه امکان تحقق نیست،

اشتباهی که صرفاً مراد از آن پایان دادن غائله و جمع کردن موضوع غیر مرتبط بود،

اشتباهی که واقعاً صرفاً اشتباه بود،

اشتباهی که قبلش و بعدش نشان داد قصد استاندار این همه گستردگی توهین و این همه نادیدن رشادت‌ها و شجاعت‌ها نبود و نیست و نخواهد بود،

براستی در این ایام که دردها یکی نیست و درمان همچنان پنهان، چرا نیش قلمتان صفای یک روزنامه‌نگار را ندارد، چرا حاوی اخبار مؤکد نیست.

براستی چرا خبرنگاران ما بجای تولید خبر و نشر خبر در صدد نگاشتن بیانیه و ارائه‌ی درس اخلاق و درس حرفه شده‌اند.

چرا امروز هیچ خبرنگاری بدون سفارش تولید خبر نمی‌کند (البته کم نیستند که هنوز حرفه‌ای و در چارچوب وظایف ذاتی خود گام برمی‌دارند) و چرا قلم‌ها در خدمت صادقانه بکار نمی‌رود.

چرا سعی می‌کنید که اشتباه را فاجعه ترسیم کنید و یک واکنش را به همه‌ی مردم نجیب خوزستان و همه‌ی غیرتمندان جنوب و ساحت شریف آنها تعمیم دهید؟

براستی در این ایام کوفتن بر طبل تفرقه و نشر دیباچه‌های سم آلود و رژه رفتن روی بستر رودهای خشمگین و گسل‌های تشنه و اعصاب خسته از ناملایمات روزگار و تدبیرهای امرا ما و شما را به کدام ساحل امن و پناهگاه مرتفع می‌رساند.

ای کاش بذل جهد می‌کردید که اختلاف‌ها و انشقاق‌ها و سیلاب‌ها را چاره درمان کنیم، نه اینکه زخم‌ها را یافته و نمک‌ریزان آن شویم.

آری استاندار با تمام بهانه‌هایی که می‌تواند داشته باشد و می‌شود به زبان آورد یا نتوان آورد می‌بایست اسیر شرایط نمی‌شد و این چنین خطاء نمی‌کرد ولی از کجا دانم قاصد بخطا می‌خواسته به خوزستانی‌ها، به‌مردم شریف عرب، به ایثارگران و نجباء توهین کند؟ مگر اینکه عالم به درون و غیب باشم یا دنبال فرصت ایجاد جو اختلاف باشم.

کاسه صبر مردم ولبریزی سد کرخه

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/dPKWs
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن