انتقادی به نقد تند استاندار خوزستان

سید عدنان محمدی در یادداشت ارسالی به انصاف نیوز درباره‌ی یادداشت «کاسه صبر مردم و لبریزی سد کرخه» [لینک] نوشت:

ماندانا روزنامه‌نگار آبادانی! چرا سعی می‌کنید اشتباهی که بخاطر فشار مسوولیت و بی‌خوابی‌ها و سختی‌ها و دیدن دردهای مردم و انتظاراتی که به هزار بهانه امکان تحقق نیست،

اشتباهی که صرفاً مراد از آن پایان دادن غائله و جمع کردن موضوع غیر مرتبط بود،

اشتباهی که واقعاً صرفاً اشتباه بود،

اشتباهی که قبلش و بعدش نشان داد قصد استاندار این همه گستردگی توهین و این همه نادیدن رشادت‌ها و شجاعت‌ها نبود و نیست و نخواهد بود،

براستی در این ایام که دردها یکی نیست و درمان همچنان پنهان، چرا نیش قلمتان صفای یک روزنامه‌نگار را ندارد، چرا حاوی اخبار مؤکد نیست.

براستی چرا خبرنگاران ما بجای تولید خبر و نشر خبر در صدد نگاشتن بیانیه و ارائه‌ی درس اخلاق و درس حرفه شده‌اند.

چرا امروز هیچ خبرنگاری بدون سفارش تولید خبر نمی‌کند (البته کم نیستند که هنوز حرفه‌ای و در چارچوب وظایف ذاتی خود گام برمی‌دارند) و چرا قلم‌ها در خدمت صادقانه بکار نمی‌رود.

چرا سعی می‌کنید که اشتباه را فاجعه ترسیم کنید و یک واکنش را به همه‌ی مردم نجیب خوزستان و همه‌ی غیرتمندان جنوب و ساحت شریف آنها تعمیم دهید؟

براستی در این ایام کوفتن بر طبل تفرقه و نشر دیباچه‌های سم آلود و رژه رفتن روی بستر رودهای خشمگین و گسل‌های تشنه و اعصاب خسته از ناملایمات روزگار و تدبیرهای امرا ما و شما را به کدام ساحل امن و پناهگاه مرتفع می‌رساند.

ای کاش بذل جهد می‌کردید که اختلاف‌ها و انشقاق‌ها و سیلاب‌ها را چاره درمان کنیم، نه اینکه زخم‌ها را یافته و نمک‌ریزان آن شویم.

آری استاندار با تمام بهانه‌هایی که می‌تواند داشته باشد و می‌شود به زبان آورد یا نتوان آورد می‌بایست اسیر شرایط نمی‌شد و این چنین خطاء نمی‌کرد ولی از کجا دانم قاصد بخطا می‌خواسته به خوزستانی‌ها، به‌مردم شریف عرب، به ایثارگران و نجباء توهین کند؟ مگر اینکه عالم به درون و غیب باشم یا دنبال فرصت ایجاد جو اختلاف باشم.

کاسه صبر مردم ولبریزی سد کرخه

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن