کاسپار هم مثل ترامپ سخن می‌گفت

غلامعلی دهقان، عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه، در یادداشتی برای “راهبرد” نوشت: ترامپ باز هم هذیانی جدید گفت. وی از پایان رسمی ایران در صورت نبرد احتمالی با آمریکا سخن گفت؛ هرچند در سخن بعدی گفت خواهان جنگ نیست.

به نظر می‌رسد قبل از هر کاری او می‌بایست یک دوره تاریخ ایران را مطالعه کند تا متوجه شود؛ قبل از او هم کسانی چنین می‌اندیشیدند، اما آنها هم این آرزو را به گور بردند.

اسکندر مقدونی و کراسوس رومی و خلفای بنی‌امیه و بنی‌عباس و چنگیزخان مغول و تیمور ازبک هم اول قصد نابودی ایران و ایرانی را داشتند؛ اما در عمل آنکه ماند، ایرانی بود و آنچه پابرجا، هویت و زبان فارسی.

به سان ققنوسی که از خاکسترش ققنوسی دیگر؛ اما قوی‌تر و بهتر.

در ۵۰۰سال اخیر هم استعارگران در ایران توفیق چندانی نداشتند و با بیداری ایرانیان از عصر مشروطه به بعد دوران استقلال‌طلبی و تکیه بر هویت تاریخی بار دیگر احیا شد که نقطه عطف آن پیروزی انقلاب ۵۷ بود.

طی ۴۰سال گذشته هم مخالفین انقلاب و نظام و ایران سخن از نابودی کم نگفتند. از صدام تا کاسپارو اینبرگر، وزیر دفاع امریکا در دوره ریاست‌جمهوری ریگان، که در سال ۱۳۶۶ سخن از خشکاندن نژاد ایرانی داشت.

او هم همانند ترامپ از قدرت ایرانیان در منطقه اطلاع چندانی نداشت و پس از اصابت مین و موشک‌های ناشناس با نفتکش‌های با پرچم آمریکا به هذیان‌گویی پرداخت.

کاسپار چند سالی است از دنیا رفته؛ اما نفوذ ایران در منطقه نسبت به ۳۲سال پیش به مراتب بیشتر است.

دیر زمانی نخواهد گذشت که دیگر نه ترامپ است و نه بولتون. اما ایران است و ایرانی. این پیام تاریخ ماست.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/TfAuD
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن